Deutsche Bank Polish Masters 2016 przechodzi do historii

Finał Deutsche Bank Polish Masters 2016
Finał Deutsche Bank Polish Masters 2016 Golf24/Marek Darnikowski
1226 uczestników dziewięciu turniejów eliminacyjnych, pięć miesięcy rywalizacji, setki godzin gry, tysiące uderzeń, następnie 87 uczestników rundy finałowej śledzonych przez 8 telewizyjnych kamer, aż w końcu… 18 triumfatorów z zaproszeniem do wyjazdu na Majorkę. Tegoroczna edycja Deutsche Bank Polish Masters przechodzi do historii!


„To była najlepsza edycja z dotychczas rozgrywanych pod naszą egidą turniejów. Ponad tysiąc uczestników całej serii oraz fakt, że wciąż kolejni chcą do tego grona dołączać jest dla nas bardzo motywujący. Od 12 lat wspieramy rozwój golfa w Polsce i dziś mogę powiedzieć, iż jesteśmy dumni, że dotarliśmy do takiego etapu” - powiedziała dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Deutsche Bank Polska S.A Sabina Salamon.Niedzielny wielki finał, który rozgrywany był na polu First Warsaw Golf, zgromadził blisko 600 osób - kibiców i gości VIP. Najważniejsi byli jednak ci, którzy od rana zmagali się z pięknym, ale jednak niezwykle trudnym polem w Rajszewie. Kilkugodzinna runda transmitowana na żywo na kanale TVP Sport wyłoniła laureatów pięciu kategorii handicapowych, którzy z rąk wiceprezesa Zarządu Deutsche Bank Polska Leszka Niemyckiego oraz Yasuyuki Oyamy - prezesa zarządu polskiej filii Mitsubishi Motors odebrali wyjątkowe nagrody.

Do zwycięzców trafiły nie tylko puchary i nagrody rzeczowe, ale również zaproszenie do udziału w turnieju zagranicznym Deutsche Bank Polish Masters, który odbędzie się w dniach 19-24 marca 2017 r. na Majorce. Uczestnicy tego wyjazdu zakwaterowani będą w pięciogwiazdkowym Castillo Son Vida, a zagrają na trzech doskonałych polach - Son Vida, Son Quint, Son Muntaner.


Jednym ze szczęśliwców, który takie zaproszenie otrzymał był Szymon Ziółkowski. Mistrz olimpijski, który zajął trzecie miejsce w kategorii 25,1-36 HCP podkreślił, że „wielokrotnie zwyciężałem w lekkoatletycznych zawodach najwyższej rangi, ale nigdy… tak wspaniałej nagrody nie dostałem”.


Wśród gości Deutsche Bank Polish Masters Grand Final był sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Krzesiński.

„Na świecie golf to niezwykle popularna dyscyplina, która wróciła do rodziny olimpijskiej. W wydaniu amatorskim to dyscyplina dla każdego, zapewniająca nie tylko sportowe emocje, ale i kontakt z naturą. Fakt, że do udziału w serii Polish Masters było w tym roku więcej chętnych niż miejsc niech będzie motywatorem do organizacji kolejnych turniejów i powstawania nowych pól w Polsce” - podkreślił.

Kolejna edycja startuje już wiosną 2017 r.!

Więcej informacji oraz pełne wyniki dostępne na: Polishmasters.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"