Tak się gra w japońskim stylu. Mitsubishi Motors Golf Championship

Turniej Mitsubishi Motors Golf Champioship na polu Sobienie Królewskie Golf & CC
Turniej Mitsubishi Motors Golf Champioship na polu Sobienie Królewskie Golf & CC Mitsubishi Motors Golf Champioship
Turniej golfowy, piknik rodzinny, udział Macieja Stuhra, jazdy testowe Mitsubishi i wiele innych atrakcji. To były pierwsze w Polsce zawody Mitsubishi Motors Golf Championship. Całość okazała się wielkim sukcesem.


- Tym turniejem chcieliśmy mocniej podkreślić siłę i wizerunek marki Mitsubishi. Nieszablonowa oprawa i piknik rodzinny w stylu japońskim wyróżnia zawody na tle innych – mówi Yasuyuki Oyama, prezes polskiego oddziału Mitsubishi Motors.

Samochód za jedno uderzenie

Turniej przyciągnął ponad 100 zawodników, którzy walczyli o nietypowe nagrody, w tym m.in. o rundę golfa z najlepszymi polskimi zawodowcami Adrianem Meronkiem i Mateuszem Gradeckim, a nawet o najnowszy Mitsubishi Eclipse Cross. Walka o nagrody była naprawdę emocjonująca.

Golfiści rywalizowali w kategorii stableford netto 3/4 hcp. W kategorii hcp 0-20 z wynikiem 37 pkt zwyciężył Marek Lewczuk, a w kategorii 20,1-36 z takim samym wynikiem - Jan Pawul.

Drugie miejsce w kategorii 0-20 należy do Witolda Kwiatkowskiego, który countbackiem pokonał Piotra Usielskiego. Obydwaj uzyskali wynik 35 pkt. W kategorii 20,1-36 druga lokata należy do Justyny Bąceli, która zakończyła rywalizację z wynikiem 36 punktów. Tylko jeden punkt mniej miał laureat trzeciego miejsca w tej kategorii Rafał Ges.

Zawodnicy brali też udział w licznych konkursach dodatkowych. Wspomniany samochód Mitsubishi był do wygrania na dołku nr 9. Żeby go zdobyć, należało trafić do dołka jednym uderzeniem. Niestety tym razem nikomu się nie udało.

Z kolei piknik rodzinny przyciągnął na pole Sobienie Królewskie Golf & Country Club aż 250 osób. Na miejscu goście mieli okazję poznać japońską kulturę, posmakować sushi, wziąć udział w warsztatach origami czy uczestniczyć w profesjonalnych lekcjach golfa.


Jak Stuhr grał w golfa?

W takiej lekcji wziął udział także aktor i ambasador marki Mitsubishi Maciej Stuhr. Okazało się, że już od dwóch miesięcy gra w golfa. – Ściągnąłem aplikację na telefon i przez ten czas zrobiłem duże postępy. Jak się strzeli albatrosa, to są emocje ogromne – żartuje aktor.

W rzeczywistości na polu golfowym pojawił się po raz pierwszy. - Na razie strzelam w stronę zielonego. Jeżeli piłka leci w stronę zielonego, to jest to pierwszy sukces, z którego dzisiaj się cieszę – mówi Maciej Stuhr.


Jak na początkującego aktor radził sobie co najmniej dobrze. W dodatku rewelacyjne uderzenie oddał w zorganizowanym po turnieju konkursie Nearest to the pin na greenie dołka numer 18. Piłeczkę należało posłać jak najbliżej flagi. Na tym niełatwym dołku Maciej Stuhr posłał ją zaledwie 1,6 m od flagi. W konkursie wygrał ostatecznie Bartosz Piekarski, którego putt zatrzymał piłkę w odległości 27 cm od dołka.

Po południu goście uczestniczyli w jazdach testowych najnowszym modelem SUV-a coupe Mitsubishi Eclipse Cross i próbowali sił w offroadzie słynnymi modelami spod znaku Trzech Diamentów - Pajero i L200 Monster. Dzień uprzyjemniła degustacja sushi i japońskich słodyczy, pokaz prawdziwych kimon oraz warsztaty waghashi, furoshiki, kaligrafii czy kirigami. Dla licznie przybyłych dzieci przygotowano specjalny kącik animacyjny.

Zainteresowanie wydarzeniem wskazuje na rosnącą popularność golfa w Polsce. Rokrocznie w kraju przybywa golfistów, co widać na polach.

- Żyję w Polsce od czterech lat. Przez ten czas wiele się zmieniło. Dawniej można było przyjechać w weekend na pole i od razu grać. Obecnie trudno o wolny tee time, lepiej zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem – mówi Yasuyuki Oyama, Prezes Zarządu Mitsubishi Motors. – W Japonii więcej osób gra w golfa, za to w Polsce ta dyscyplina dynamicznie się rozwija.

Poniżej wyniki konkursów dodatkowych rozegranych podczas turnieju:

W Mitsubishi Nearest to the Pin na dołku nr 16 zwyciężyli Greg Piechał i Agnieszka Małkińska
W Deutsche Bank Longest Drive na dołku nr 18 zwyciężyła wśród pań Katarzyna Rowicka, a wśród Panów – Witold Kwiatkowski
W Dr Irena Eris Nearest to the pin na dołku nr 4 wśród Pań z wynikiem 2,85 cm zwyciężyła Anna Pytkowska, a wśród Panów z wynikiem 2,25 cm Maciej Łukasiński
W Geberit Nearest to the Pin na dołku nr 2 z wynikiem 157 cm zwyciężył Ian Lenfant
W Ballantines Longest Drive na dołku nr 15 zwyciężyła Ewa Papych
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DAD:HERO 0 0Wyniósł się z rodziną na środek Bałtyku. Jak polskiemu blogerowi żyje się na dalekiej Północy?
0 0Szara, zmęczona skóra pozbawiona blasku? Są na to sposoby
POLECAMY 0 0Takiej inwestycji Zakopane nie widziało. Ksiądz buduje "galerię handlową" przy kościele i Krupówkach
0 0Jeszcze niedawno chorzy na raka płuca żyli kilka miesięcy, dziś mogą przeżyć nawet kilka lat
BLOG 0 0Bunt napędzany paliwem. Czy zamieszki w Iranie doprowadzą do upadku reżim ajatollahów?
0 0Już wszystko jasne. IMGW reaguje na prognozy o "zimie trzydziestolecia"
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Znów muszę bronić Polski". Patryk Jaki w swoim żywiole, sprawdziliśmy jego aktywność w PE
0 0Pierwszy sondaż z Hołownią. Jego start dałby opozycji nadzieję
POLECAMY 0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Prestiżowa nagroda dla Sekielskiego. Ale widać, że odniósł też inny sukces
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
0 0Fizycy mogli trafić na ślad nowej, piątej siły w przyrodzie. Wyjaśniamy, dlaczego to ważne
SPRAWDZAMY 0 0Pawłowicz "uwaliła" Śmiszka na studiach? Nie, tylko... pomyliła osoby
0 0Z domowym budżetem to by nie przeszło. Rząd zachowuje się jak nieodpowiedzialna gospodyni

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"