Już w piątek finał największego cyklu turniejów golfowych w Polsce

Turniej eliminacyjny Deutsche Bank Polish Masters
Turniej eliminacyjny Deutsche Bank Polish Masters Deutsche Bank Polish Masters
Deutsche Bank Polish Masters to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwane zawody golfowe w kraju. W pierwszej dobie zapisów golfiści zarezerwowali aż 500 miejsc na turnieje eliminacyjne. Teraz czas na wielki finał Mastersów, który startuje w piątek.


W turniejach Deutsche Bank Polish Masters grają gwiazdy sportu, sceny i telewizji. W ciągu roku w eliminacjach i w finale walczy ok. 1,3 tys. zawodników i zawodniczek. Tegoroczny Deutsche Bank Polish Masters znajdzie szczególne miejsce w historii całego cyklu.


Rekord zapisów

Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Już w dzień otwarcia zapisów golfiści zarezerwowali aż 500 miejsc na turnieje eliminacyjne. Zanim wystartowały pierwsze rozgrywki, skończyły się miejsca na wszystkie turnieje poza jednym (który i tak wyprzedał się przed czasem).


- To był rekord, a zarazem potwierdzenie trendu, który obserwujemy od kilku lat, mianowicie, że zainteresowanie golfem wśród Polaków systematycznie się zwiększa - mówi Leszek Niemycki, wiceprezes zarządu Deutsche Bank Polska.

Szansa 1 na 12500

W tym roku Deutsche Bank Polish Masters przyciągnął też wielu nowych partnerów. Uczestnicy mieli okazję testować na polach samochody Alfa Romeo, a pragnienie podczas emocjonujących rozgrywek gasiła woda Borjomi, która wydobywana jest z wulkanicznych gruzińskich źródeł i chwali się zdrowotnymi właściwościami.


Do partnerów turnieju dołączyła firma Geberit, której nowoczesny Comfort Truck towarzyszył golfistom podczas zawodów. Geberit przygotował dla uczestników konkurs pod wdzięcznie dwuznaczną nazwą Gra o tron. Nagrodą była toaleta myjąca Geberit Aquaclean Mera. Żeby ją zdobyć, należało trafić hole in one na konkursowym dołku, a prawdopodobieństwo takiego trafienia przez amatora wynosi 1 do 12500.

Ta niełatwa sztuka udała się Edycie Böttger na dołku nr 2 pola Amber Baltic. „Pierwszy mój turniej w Polsce i od razu tyle szczęścia. Dziękuje bardzo organizatorom za wspaniały turniej i serdecznych pracowników” – napisała Edyta Böttger na Facebooku po zwycięstwie.

Grzywa ciężkich chmur

Zazwyczaj pogoda Mastersom dopisuje, ale w sierpniu na Mazurach postanowiła inaczej zapisać się w pamięci uczestników. Nad pole nadciągnęła wówczas grzywa ciężkich czarnych chmur, które w końcu lunęły deszczem i przerwały rywalizację.

- W rezultacie był to najdłuższy turniej w tym roku, ale także jeden z najbardziej emocjonujących. Mastersi wrócili na pole i dokończyli zawody z bardzo dobrymi wynikami – mówi Anna Maliszewska, dyrektor turnieju Deutsche Bank Polish Masters.

Trzydniowy finał

Teraz przed Mastersami najważniejszy sprawdzian – wielki finał, który rozegrany zostanie 21-23 września równolegle na polach Sobienie Krolewskie G&CC oraz First Warsaw G&CC.
W finale Deutsche Bank Polish Masters weźmie udział ok. 240 osób. Nie zabraknie znanych twarzy, które pokochały golf, zagrają m.in.: dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Iwan, hokeista i olimpijczyk Mariusz Czerkawski, satyryk Rafał Bryndal, mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski, Wojtek „Lajan” Witczak z zespołu Afromental, a także snowboardzista Michał Ligocki oraz bramkarz Jerzy Dudek. Zawodnicy i zawodniczki będą walczyć o wyjazd na zagraniczny turniej.

- Poprzednio zwycięzcy wyjechali do portugalskiego Algarve, by tam grać na czołowych europejskich polach. W tym roku szykujemy równie znakomitą nagrodę - mówi Jacek Gulmantowicz, prezes firmy Golf24, organizator Deutsche Bank Polish Masters.

Do wygrania jest aż 18 takich wyjazdów. Oprócz tego Mastersi mogą liczyć na nagrody rzeczowe, a każdy startujący otrzyma koszulkę marki J. Lindeberg.

Turniejowi patronuje Adrian Meronk - obecnie najlepszy polski zawodowiec, który startuje w turniejach rangi Challenge Tour oraz European Tour.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Związek z młodszą kobietą tylko wydaje się fajny. Po dobrym początku zaczyna się dramat
0 0"Lepiej śpiewa niż większość tych gwiazdeczek". Internauci zachwyceni... rozśpiewanym Lewandowskim
0 0Wiemy, jak wygląda żona córki Pauliny Młynarskiej! Na Instagramie pojawiły się jej zdjęcia

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Trójkąt małżeński. Czyli zanim weźmiesz ślub, sprawdź, jak kobieta reaguje na twojego przyjaciela
0 0"Co z ciebie za facet?" Historie mężczyzn, którzy nie zasłużyli na tytuł bohatera domu
WARTO WIEDZIEĆ 0 0"Tykająca bomba". Kurdowie pilnowali obozów dla bojowników ISIS i ich rodzin. Oto co się tam dzieje
WYWIAD 0 0"Jeszcze trochę i nazwą nas kułakami". Ten przedsiębiorca jako jedyny pokonał PiS na wschodzie
0 0Enrique Iglesias pokazał, jak bawi się z dziećmi. Fani pokochali uroczy film
0 0Jak w 30 sekund zranić tysiące dzieci? Odpowiedź to spot finansowany przez resort sprawiedliwości
POLECAMY 0 0"Nasz prezydent, Wasz premier". Tak opozycja może pokonać Dudę w wyborach prezydenckich
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Możecie ich nie znać, ale zaraz o nich usłyszycie. 10 gwiazd nowego Sejmu, które mogą namieszać