Pierwszy raz w Polsce i od razu przebój. W sobotę startuje Porsche Generations Open

W sobotę startuje turniej golfowy Porsche Generations Open
W sobotę startuje turniej golfowy Porsche Generations Open Porsche Centrum Warszawa
Miejsca na ten turniej golfowy skończyły się w pierwszej dobie zapisów. Porsche Generations Open łączy odległe o co najmniej 20 lat pokolenia i pokazuje ich wspólną siłę. Turniej wystartuje po raz pierwszy w Polsce 10 listopada na polu Sobienie Królewskie G&CC.


Ogromne zainteresowanie turniejem Porsche Generations Open wydaje się zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę sposób rywalizacji.

Potrzeba wspólnych działań

Po pierwsze zawodnicy grają razem w parach i ramię w ramię pracują na wynik. Po drugie różnica wieku między zawodnikami w parze musi wynosić co najmniej 20 lat. Na szczęście nie muszą być spokrewnieni, bo to dodatkowo skomplikowałoby sprawę. Tak dobrane międzypokoleniowe drużyny zagrają przeciwko sobie.

- Ustanowiliśmy dość szczegółowe warunki, ale zależało nam na tym, aby połączyć dwa różne pokolenia i pokazać ich siłę – mówi Marcin Krzywicki, dyrektor zarządzający Porsche Centrum Warszawa, organizator turnieju. – Miejsca na Porsche Generations Open zostały wykupione zaledwie w ciągu doby. To pokazuje, że mamy silną potrzebę wspólnych, międzypokoleniowych działań. Czujemy, że w tym tkwi nasza siła.

Turniej zostanie rozegrany na podwarszawskim polu w Sobieniach Królewskich. Nagrodą główną w zawodach są dwa zaproszenia na turniej Pro Am Porsche European Open 2019. Porsche European Open to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów w kalendarzu najlepszej ligi golfa w Europie, a dla golfistów prawdziwa uczta. Mają oni szansę wyjechać i zagrać na polu Green Eagle Golf Course w Niemczech. Co więcej, zagrają w drużynie z zawodowcem startującym na co dzień w European Tour.

To ich łączy

- Jest o co walczyć. Pary powinny obrać taką strategię, aby podczas gry wykorzystać najmocniejsze strony każdego z zawodników, młodszego i starszego – mówi Anna Maliszewska, dyrektor turnieju Porsche Generations Open. – Uczestników Porsche Generations Open łączy zamiłowanie do golfa i chęć wygranej.

Turniej rozegrany zostanie w formacie stableford texas scramble parami. Do punktacji będzie się liczyć nie tylko wynik osiągnięty na 18 dołkach, ale także wyniki z dwóch innych konkurencji: symulatora jazdy Porsche oraz quizu, który będzie dotyczył marki Porsche.


Turniej Porsche Generations Open organizuje Porsche Centrum Warszawa. To kolejne zawody dealera, który ma na koncie także zawody Porsche Golf Cup. Oba turnieje okazały się golfowymi przebojami, wyprzedając się na długo przed startem i przyciągając rekordową liczbę zainteresowanych.

Porsche Generations Open
10 listopada 2018 r.
Sobienie Królewskie G&CC
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...