O autorze
Witam na moim blogu. Będzie tu troche o filmach, podróżach, książkach, modzie, a wszystko to oparte na fotografii, z którą jestem związana od kilkunastu lat.
Zapraszam

W łóżku z Marilyn Monroe

W trakcie zeszłorocznej edycji Planet+Doc Film Festiwal wszędzie widoczna była Marylin. Czy dziś ktoś wie i pamięta kto zrobił te czarno-białe zdjęcie z czerwnonym krzyżykiem?
”Zawsze kochałem kobiety. Bycie kobietą to chyba trudne zadanie. Kobiety skupiają się na tym, co wewnętrzne, a mężczyźni – na tym, co zewnętrzne. Ta dwoistość jest cudowna. Kiedy zdołasz ją przezwyciężyć, jesteś w innym świecie.” Bert Stern

Autorem zdjęcia jest Bert Stern a film o nim miał polską premierę podczas Planete+ Doc Film Festival 2012. I w tym miejscu należą się wielkie brawa dla organizatorów, gdyż mieliśmy okazję zobaczyć ten film jako pierwsi. Premiera za oceanem odbędzie się dopiero w piątek 5 kwietnia.

Opowieść Berta jest niewątpliwie wyjątkowa. Są tu kulisy powstania genialnych zdjęć reklamowych. Są również uczucia i namiętności, które wplatają się w całą tę historię. Są też kobiety, dużo kobiet. Kobiety są najważniejszą częścią życia Berta. Główne jego etapy wyznaczane są właśnie przez kobiety. Shannah Laumeister, jego muza i obecna partnerka, fantastycznie przeprowadza nas zarówno przez zabawne, twórcze, pasjonujące, jak i dramatyczne chwile jego życia.

Zdjęcie, które znamy z plakatu pochodzi z ostatniej sesji Marilyn Monroe. A czerwony znak flamastra, to znak na stykówkach zrobiony przez samą Marilyn. Zrobila go z intencją, aby zdjęcie nie było publikowane. Do zrobienia tak fantastycznej sesji wysarczy tylko Marilyn, Bert i aparat. Słowa, którymi opowiada o tamtych chwilach oddają ich niezwykły klimat, a zdjęcia są już tylko uzupełnieniem.


Bert jak to Bert, i z pewnością niejeden mężczyzna, chciałby usiąść obok, może dotknąć, może… Nic więcej nie zdradzę.Zachęcam do obejżenia tego filmu nie tylko dlatego, że jest w nim motyw z Marilyn, ale dlatego, że jest to niezwykle intymna i szczera opowieść o bardzo utalentowanym fotografie.

Bert Stern. Prawdziwy Madman jest jednym z sześciu filmów w kolekcji Planete+Doc Film Festival vol.3.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka