O autorze
Obserwator bieżących wydarzeń politycznych. Coraz częściej odnoszący wrażenie, że fikcja miesza się z rzeczywistością. Bez sympatii, za to z duża ilością antypatii. Prawica go nie znosi, lewica nienawidzi. Marketing polityczny w krzywym zwierciadle. Absolwent wydziału Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego. Doktorant w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.

Rzeczpospolita Świrów

Foto: interia.pl
Natręctwa i obsesje, którymi żyją mieszkańcy kraju nad Wisłą w swojej formie zaczynają przebijać wizję przedstawioną 11 lat temu w filmie Marka Koterskiego. Czy rzeczywiście życie Polaków jest tak absurdalne i beznadziejne ?


Jak bardzo nudne i wypełnione przeróżnymi paranojami jest życie mieszkańców Polski ? Ostatnie tygodnie pokazały, że bardzo. Jeśli głównymi tematami 37 milionowego kraju przez tygodnie jest to co ktoś gdzieś o kimś powiedział oraz kto co z kim i jak robi, to naprawdę naród skretyniał do reszty. Tabloidyzacja dziennikarzy jaka nastąpiła w ostatnich latach napawa przerażeniem. Tragizm sytuacji polega na tym, że ludzi takie – powiedzmy sobie uczciwie – pierdoły fascynują.


W Stanach Seth MacFarlane w swoim „Family Guy” łamie wszelkie tematy tabu. W Polsce po jednym odcinku fanatycy nabili by go na Pałac Kultury. Czy naprawdę tak istotne jest dla kilkunastu milionów ludzi co ktoś napisał na jakimś serwisie społecznościowym, służącym do leczenia kompleksów ludziom, których największym osiągnięciem jest podzielenie się ze światem informacją, o tym że właśnie idą do kibla ? Litości…

Z drugiej strony warto przypomnieć oburzonym, którzy teraz robią sobie listy świętoszków, kto jest autorem hasła „Spieprzaj Dziadu”. Niektórzy uganiali się nawet za bezdomnym, który zwymyślał głowę państwa. Kiedyś krzyczeli „przecz z cenzurą” dziś stanowią pierwszy szereg jej obrońców. Przecież dla niektórych "Dziad" i "Ch*j" są równie obraźliwe.Jedyne co w tej sytuacji bawi to, że na czele naganiaczy, stoją ci, którzy wyzywają innych od dziennikarskich prostytutek a sami na fali notowań opozycji kilka lat temu prawili o nieludzkim traktowaniu posłów platformy, i metodach gorszych niż do walki z mafią. Dziś pierwsi orędownicy zamachu, którzy już w kilka godzin po katastrofie wiedzieli kto jest winny.

W Polsce dziennikarstwo już prawie nie istnieje. Jedyne co tu funkcjonuje to publicystyka polemiczna. Niektóre redakcje przypominają grupy lumpów, debatujących nad tym co jeden z nich wygrzebał ze śmietnika. Nie tędy droga. Zradykalizowana quasi-prawica, okopana w swoim getcie zamiast pisać o ekonomii i sprawach istotnych, zajmuje się promocją politycznych mocodawców i patetycznymi bajeczkami dla bezrefleksyjnych mas, które oprócz wklejania sobie literki „W” na profilach i bezrozumnym powtarzaniu haseł nie są skalane żadną głębszą myślą. Historyjki redakcji, która powstała za „oszczędności całego życia” jej dziennikarzy czyli śmiesznych 300 tysięcy i tak nie kupię.

„Idiotami łatwiej kierować” mówiono przed laty. Łatwość z jaką ludzie podłapują każdy najgłupszy temat jest zastanawiająca. Za granicą też żyje się takimi „wrzutkami” ale nie tygodniami czy miesiącami. Polacy, których życie ogranicza się do pracy, oglądania seriali i Internetu (z którego wspomniane seriale oraz filmy i gry kradną) nie potrzebują jakichkolwiek form samorealizacji. Czytanie prawd objawionych oraz doraźnie pobudzanie wszelakich obsesji, którymi są targani w zupełności im wystarczy.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem