O autorze
Obserwator bieżących wydarzeń politycznych. Coraz częściej odnoszący wrażenie, że fikcja miesza się z rzeczywistością. Bez sympatii, za to z duża ilością antypatii. Prawica go nie znosi, lewica nienawidzi. Marketing polityczny w krzywym zwierciadle. Absolwent wydziału Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego. Doktorant w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.

Najbogatszy poseł Platformy wspiera Karnowskich

Bracia Karnowscy zasłynęli w ciągu ostatnich dwóch lat z otwartej krytyki Platformy Obywatelskiej. Każdą aferę czy najmniejsze potknięcie się rządzącej partii nagłaśniali na łamach swojego tygodnika W sieci oraz portalu internetowego polityce.pl. Wyjątkiem jest sprawa członka PO Mirosława Koźlakiewicza – najbogatszego posła w sejmie, założyciela i szefa rady nadzorczej firmy reklamującej się w tygodniku braci.


Bracia Michał i Jacek Karnowscy znani są ze swojej negatywnej oceny rządzącej Platformy Obywatelskiej. Na portalu wpolityce.pl czy w tygodniku „W Sieci” nieustanie, dzień po dniu krytykują członków partii Donalda Tuska. Najmniejsze potknięcie, gafa czy wpadka nielubianego ugrupowania rozdmuchiwana jest do rozmiarów „Afery Rywina” a rychły upadek premiera jest ogłaszany niemalże co miesiąc.


Jest jednak członek Platformy, który mimo poważnych problemów z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym jest przez braci Karnowskich traktowany ulgowo. Jest nim Mirosław Koźlakiewicz – znany w mediach jako „Król Drobiu”, założyciel firmy Cedrob, najbogatszy poseł zarówno w partii jak i Sejmie. Jego majątek według oświadczenia majątkowego szacowany został przez portal money.pl na 48 mln zł. Swoje imperium założył jeszcze w okresie PRL. Mandat posła sprawuje już od ponad dekady.


Od ponad roku poseł ma problemy z CBA. W marcu 2012 roku wiceszef Centralnego Biura Antykorupcyjnego powiadomił marszałek Ewę Kopacz o podejrzeniu złamania przez Koźlakiewicza ustawy o sprawowaniu mandatu posła i senatora. Na początku bieżącego roku agenci CBA stwierdzili, że poseł Platformy prowadzi działalność gospodarczą na państwowych gruntach dzierżawionych od Agencji Nieruchomości Rolnych.


Biuro Analiz Sejmowych dwukrotnie potwierdziło podejrzenia CBA.

Jednak wspomnianymi wydarzeniami i ciągnącą się od kilkunastu miesięcy sprawą posła walczący z Platformą dziennikarze „Niepokorni” z redakcji braci Karnowskich się nie zajmują. Co sprawia, że materiał, który w normalnych okolicznościach zostałby przez nich ogłoszony aferą roku jest omijany z daleka?

Wyjaśnieniem może być niezwykle częste pojawiania się reklam Cedrobiu w tygodniku „W Sieci”, w którym szefem rady nadzorczej jest Koźlakiewicz. Tuż obok stworzonych przez senatora Grzegorza Biereckiego SKOKów, firma posła PO jest głównym reklamodawcą w flagowym piśmie braci Karnowskich.

Sytuacja, w której firma kontrolowana przez członka PO reklamuje się w tygodniku otwarcie atakującym Donalda Tuska może wydawać się dziwna. W cierpiącym na niedostatek reklam „W Sieci” wpływy z publikowania materiałów reklamowych Cedrobu są wyjątkowo cenne.

Sympatie polityczne Karnowskich ulegały wielokrotnej przemianie w ciągu ostatnich kilku lat. Od pozytywnych opinii na temat Prawa i Sprawiedliwości i Jarosława Kaczyńskiego, przez krytykę IV RP i sprzyjanie Platformie (Michał Karnowski na łamach "Dziennika"), po niedawny powrót do obozu propisowskiego. Ciekawy jest natomiast fakt, że prawie wszystkie artykuły z okresu, gdy Michał Karnowski krytykował IV RP zniknęły z sieci i archiwów internetowych „Dziennika”.

Wszystkie te teksty zachowały się w bibliotekach. Także te w których Michał Karnowski z sympatią pisał o nadchodzących rządach Donalda Tuska. Dziennikarska prostytucja w najgorszym wydaniu mógłby ktoś powiedzieć.

Mimo podjęcia kilku prób skontaktowania się z Michałem Karnowskich nie udało mi się uzyskać odpowiedzi na pytania w sprawie posła Mirosława Koźlakiewicza i firmy Cedrob. Jeśli uzyskam odpowiedzi od redaktora Karnowskiego na moje pytania, opublikuję je w następnym artykule.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Prosili: zróbcie coś dla moich dzieci". Ta partia czekała 15 lat, żeby dostać się do Sejmu
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Mówił mi, że jestem ku…ą i żebym spłonęła w piekle". Nastolatki też są ofiarami w związkach
0 0"My Kaszubi...". Tusk na pożegnanie z RE powiedział kilka słów od serca
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
DZIEJE SIĘ 0 0Tusk kandydatem na nowe prestiżowe stanowisko europejskie
0 0"Schetyna nam władzy nie odda". Mucha coraz mocniej uderza w lidera PO
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie