O autorze
Jestem kibicem NHL od czasu, gdy moją kapslową drużynę hokejową prowadzili Kirk Muller i Kevin Dineen (wypłowiałą już "koszulkę" tego drugiego pewnie nadal znalazłbym w szufladzie biurka). Dzisiaj współtworzę najlepszy polski serwis na temat północnoamerykańskiego hokeja: NHL.com.pl. I mimo upływu lat, nadal uważam, że najlepszym strzałem z nadgarstka w ciągu ostatnich dwudziestu lat dysponował Aleksander Mogilny, a nie Joe Sakic ;).

Postaram się udowodnić, że zawodowy hokej już od ładnych kilku lat nie opiera się na przepychance osiłków i okładaniu się po twarzach. To fascynująca, szybka i męska gra, której śledzeniu warto poświęcić więcej czasu. To czego nie zdążę skomentować na bieżąco tutaj, znajdziecie codziennie na moim koncie na Twitterze (twitter.com/marcinhartman)".

Gol z... niczego, czyli taka bramka zdarza się raz na życie

Zróbmy chwilę przerwy od finału Pucharu Stanleya, w którym Los Angeles Kings prowadzą 3-1 w serii z New Jersey Devils, aby obejrzeć najdziwniejszego gola ostatniego... dziesięciolecia. Nie wierz mi na słowo - spójrz!Gol ten padł dzisiaj w nocy w meczu nr 3 w finale Pucharu Caldera, niższej zawodowej ligi hokeja w Ameryce Północnej (ligi American Hockey League, AHL).

Spotkali się w nim hokeiści Norfolk Admirals (ciemne stroje w załączonym materiale wideo) z Toronto Marlies. Rzecz się dzieje w dogrywce (gdzie odpowiednik "złotego gola" decyduje o zwycięstwie w meczu. Mike Kostka, obrońca Admirals niewinnie wstrzela krążek do tercji obronnej Toronto...


Gol, jakiego jeszcze nie widziałeś

Masakra, nie? :D

Tym bardziej, że - co prawda nie z tego ujęcia kamery - analitycy doszukali się tego, że krążek w drodze do bramki zahaczył o łyżwę sędziego. Tym samym bramka nie powinna zostać uznana... Stało się jednak inaczej, Norfolk wygrali mecz nr 3, prowadzą w serii finałowej 3-0 i tylko kataklizm może im odebrać ostateczny triumf.

A Kostka? Z całą pewnością przeszedł do historii. Albo inaczej - trafił do annałów najdziwniejszych pytań w kanadyjskich teleturniejach. I prędko się stamtąd nie wyzwoli :).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno