O autorze
Zadaniem Fundacji „Instytut Lecha Wałęsy” jest skupianie wielu środowisk społecznych wokół ciągle aktualnych idei i postulatów decentralizacji państwa, upowszechnienie zasad moralnych w działalności politycznej i pielęgnowanie tradycji niepodległościowej. Instytut wspiera również prodemokratyczne ruchy poza granicami Polski. Dzięki licznym programom „Solidarni z…” realizuje postulaty międzynarodowej solidarności, wspierając ludzi walczących o swoje prawo do wolności. Wszystkie te działania nie byłyby możliwe gdyby nie fundator Instytutu -Lech Wałęsa….. elektryk, stoczniowiec, przywódca strajków, sygnatariusz porozumień sierpniowych, laureat Pokojowej Nagrody Nobla , legendarny przywódca Solidarności, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, ambasador demokracji, strażnik wolności i mąż stanu, w końcu fundator „Instytutu Lecha Wałęsy”

Oficjalna strona:
www.ilw.org.pl

Facebook:
http://www.facebook.com/instytutlechawalesy
http://www.facebook.com/lechwalesa

YouTube:
http://www.youtube.com/user/instytutlechawalesy

Wałęsa o Hymnie Narodowym

85 lat temu „Mazurek Dąbrowskiego” stał się Hymnem Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach programu „Gen Wolności” Instytut Lecha Wałęsy rozpoczął kampanię na rzecz przywrócenia znajomości tekstu i właściwej formy wykonywania Hymnu.
Wydaje się, że pieśń, która potrafiła budzić chęć do walki, spowszedniała na tyle, że mało kto zastanawia się nad jej treścią. Słowa Hymnu Narodowego pamięta coraz mniej osób. Przygotowany projekt, ma uświadomić znaczenie Hymnu w życiu Polaków. Dominującym elementem kampanii jest specjalny 30-sekundowy spot telewizyjny z udziałem Lecha Wałęsy – przygotowany w dwóch wersjach, w którym Prezydent tłumaczy, jak istotną rolę w jego życiu pełni Hymn Narodowy. Nie brakuje odniesień do polskiej historii nowożytnej. Spot ma bardzo osobisty i emocjonalny charakter.

Spot został wyprodukowany przez Opus Film Sp. z o.o. Twórcą scenariusza jest Dominik Pijański, a za reżyserię odpowiada Tadeusz Śliwa. Zdjęcia realizował Wit Dąbal (PSC). Partnerem akcji jest Narodowe Centrum Kultury.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...