O autorze
Mam „patchworkową” rodzinę, dorastającego syna i przemądrzałego psa. Jestem mezzosopranistką i przedstawicielką gatunku muzycznego classical-crossover, który polega na łączeniu operowego wokalu z popem, jazzem, rockiem, house’m itd. Na świecie robią to Sarah Brightman i Andrea Bocelli. Prowadzę małą firmę producencką. Nagrałam cztery płyty. Wyprodukowałam wiele koncertów (takich jak otwarcie festiwalu „Kręgi Sztuki” w Cieszynie w 2011 roku, czy koncert z okazji 600-lecia Katedry we Włocławku). Nagrałam z „włoskim Rubikiem” Amedeo Minghi hymn na beatyfikację Jana Pawła II pt. „Un uomo venuto da lontano”. Moje utwory można znaleźć na międzynarodowych składankach chilloutowych „Cafe Crishna”i „Hotel St. Tropez”.
W tym roku wszystko, co robię, związane jest z tango nuevo. Promuję z moimi muzykami najnowszą płytę pt. "Piazzolla. Show Me Your Tango" (wyszła pod koniec maja).

Acha! Pochodzę ze Strumienia na Śląsku Cieszyńskim, gdzie funkcjonują dwa wspaniałe chóry. Kocham też Wrocław, gdzie ukończyłam Akademię Muzyczną. Mieszkam w Warszawie. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, spacerów z psem i… czarnej kawy

"Tango" to nie tylko piłka Euro2012

4 lipca mija dwadzieścia lat od śmierci najważniejszego dla mnie kompozytora współczesnego. XX wiek wydał wielu muzycznych geniuszy: Edwarda Pałłasza, Pierre'a Bouleza, Mikisa Theodorakisa, Henryka Mikołaja Góreckiego. Ale mnie najbliższy jest Argentyńczyk, który pisał tanga.


Kilka tygodni temu wydałam płytę pt. "Piazzolla. Show Me Your Tango", która jest hołdem złożonym kompozytorowi. Teraz z wielką radością przedstawiam wam pierwszy obraz, jaki do niej zrealizowaliśmy.

Teledysk do utworu "Oblivion" wyreżyserowały wspaniałe artystki - Kasia Adamik i Olga Chajdas. Kto był na "Kozie" lub "Zrób sobie raj" - wie, co mam na myśli. Całą ekipą (a pracowało nas przy tym sporo!) chcieliśmy oddać nastrój "Obliviona", te emocje, tęsknotę, walkę, rozczarowanie, pasję...

Teraz jesteśmy ciekawi waszych refleksji. Oglądajcie:

OBLIVION w rez Kasi Adamik i Olgi Chajdas

Po Euro2012, na którym triumfowała piłka "tango 12", czas nadać temu terminowi inny wymiar ;-)))
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"