O autorze
Rozwija projekt filmowy na Youtube, w formacie: rozmowy z ludźmi pasji, filmy podróżnicze oraz ciekawe zajawki/pasje/sporty oraz podróżuje po Polsce i świecie. Pasjonat sportów deskowych: kitesurfing, wakeboarding, wakeskate, snowboard, longboard

Orange Video Fest - moje podsumowanie i kilka słów o postrzeganiu Youtube

Fot. naTemat
Te kilka tysięcy osób które przyszło na imprezie - dostać autograf, zrobić sobie zdjęcie czy zobaczyć z bliska lub ze sceny Ewę Grzelakowską-Kostoglu, Cyber Mariana, Martina Stankiewicza, Floriana Skowrona, Macieja Wapińskiego, Smiechawa TV, Igora Ignacego Leśniewskiego, Macieja Dąbrowskiego, Marcina Radziwonia, Marka Hoffmanna, Darka Hoffmanna, Karola Paciorka, Włodka Markowicza, Radosława Kotarskiego i wielu innych, to nie przypadek. Youtube jest o wiele większym zjawiskiem niż fanpage firm lub czym był kiedyś "facebook marketing" (który zdechł, tak jak zdechły niektóre social media agencje - które teraz nie widzą, nie rozumieją i nie potrafią odnaleźć się na youtube) a dawno temu przerósł blogosferę. Niektórzy z kolegów blogerów których widziałem tak czy słucham czasem rozmów, trochę przypominali przy tym ludzi z innej epoki, jak bym porównał kino nieme do kina 3D.


Popularni twórcy video - vel vlogerzy, to osoby które są idolami mas. Wiadomo że najbardziej żywiołowo reaguje młodsza część społeczeństwa. Ale to też już dzisiaj "siła nabywcza" a za kilka lat poważna grupa konsumentów do której ślinić się wszyscy będą.

Przyklejanie etykietki "spęd gimbazy" lub "youtube to tylko głupawa rozrywka dla gimbusów" jako podświadoma reakcja obronna jest słabe. Youtube to ponad 14 mln odbiorców/widzów do miesiąc w Polsce. Albo tam będą obecne produkty, marki, firmy albo... po prostu olewają duży kanał komunikacji do potencjalnych konsumentów. Albo znajdzie się sposób by aktywować widzów albo będzie się tylko później bezsensownie kupowało wagony reklamy zasięgowej.
Nie każdy odbiorca video musi latać z zeszytem, słitfocią ze swoim idolem... to także odbiorcy takich kanałów jak mój (sport & podróże). Może docierający do zdecydowanie mniejszej ilości widzów ale tych zainteresowanych konkretnym tematem. Takich tematów są setki, więc miejsc do zajęcia na Youtube wciąż jest dużo. Więc nie ma co generalizować, tylko – robić filmy, zakładać kanały firmowe czy własne i docierać do widzów.

Podziwiam tych którzy zakasują rękawy i sami stworzyli sobie stanowisko pracy, nadal mają fun z tego co robią. Szacunek też dla dwóch firm - sieci partnerskich Agora Internet Artists i LifeTube, które mimo że konkurują na rynku, potrafią budować rynek razem. Duży plus dla Orange - Tomasza Sulewskiego i Marka Wajdy, że ogarniają "trend video".


Youtube to znacznie większa fala, która będzie trwała dłużej niż Facebook. Może pójdzie drogą o której wspomniał Marcin Koszulkowy Majzner - że rozwinie się jak hip hop, z okresami ekscytacji, upadku i ponownego renesansu. Będzie to miejsce dla gwiazd, managerów, PR, firm producenckich Max Makowski, MCN, aplikacji analitycznych - Art Kurasiński&Michal Sadowski, agencji reklamy YT - całego ekosystemu który się kształtuje na naszych oczach.
Tak więc albo niektórzy z nas załapią się na ten pociąg, albo mogą sobie ponarzekać na peronie (jakby to powiedzieli w slangu inwestorów GPW).

Rok temu zdecydowałem wejść w świat video. Nie jest to prosta droga, są okresy zwątpienia czy zastanowienia. Ale chyba... nie żałuję. Przyszły rok chcę poświecić swojej koncepcji - produkcji filmów na kanał oraz firmowo - dla klientów i kontrahentów. Dzięki tym z którymi w sobotę się spotkałem, jest inspiracja na kilka nowych tematów, 1 nowy biznes i nowa seria filmów... chodzi mi po głowie od pewnego momentu… no muszę się jeszcze na to odważyć.
Ale będzie grubo ;))
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

EXPOSE MORAWIECKIEGO

TYLKO W NATEMAT 0 0Natychmiastowa weryfikacja expose Morawieckiego. O tym premier nigdy wam nie powie
INN:Poland 0 0Co tak naprawdę obiecał Morawiecki? Rząd dzielnie zajmie się problemami, które sam stworzył
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Twardy zawodnik" rezygnuje z prawyborów w PO. Kidawa-Błońska nie ma już rywali
0 0"Zandberg orze premiera". Lider Lewicy obnażył przemówienie Morawieckiego
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
0 0Pomaska sprowadza premiera na ziemię. Oto manipulacje z expose
0 0Przy tych posunięciach twardy elektorat... wymięka. Tak PiS wkurzyło swoich wyborców
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Najmłodsza miliarderka się bogaci. Poruszenie w świecie mody
WYWIAD 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Marcin Gortat otwiera biznes w Polsce. Wiemy, czym będzie się zajmować