O autorze
Jaga Hupało specjalistka fryzur. Współpracowała z artystami z różnych dziedzin - teatru, mody, sztuki, filmu i telewizji. Angażuje się w działania różnych instytucji, tworząc projekty dla Teatr Wielki Opera Narodowa, CSW Zamek Ujazdowski, Teatru Polskiego, ZACHĘTA Narodowa Galeria Sztuki, Teatru Muzycznego Roma, Laboratorium Dramatu, Muzeum Pałac w Wilanowie. Jest ambasadorem kampanii „Pokochaj swoje włosy” marki Philips, objęła patronat honorowy nad kampanią społeczną „V-Day”. Stworzyła studio, które stało się miejscem artystycznych i kulturalnych spotkań, ale przede wszystkim pracownią Jaga Hupało Born To Create w której kieruje zespołem stylistów wyznaczających nowe trendy w modzie.

PRACOWNIA JAGA HUPAŁO BORN TO CREATE
UL. BURAKOWSKA 5/7
01-066 WARSZAWA

TEL.:
+48 607 098 230
+22 817 14 22
+22 636 67 59
RECEPCJA@JAGAHUPALO.PL

FANPAGE: JAGA HUPALO BORN TO CREATE
INSTAGRAM: JAGAHUPALO

100-letnia rocznica uzyskania praw wyborczych dla Polek. Relacja z wernisażu wystawy “Niepodległa jest kobietą” w Muzeum

Biblioteka Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Moc płynąca z korzeni. To właśnie tym rejonom zawdzięczam tak dużo- edukację, świadomość, przyjaźń.
W tym roku obchodzimy rocznicę 100-lecie odzyskania niepodległości. Dla nas kobiet jest to szczególnie ważna rocznica - 28 listopada świętowałyśmy odzyskanie drugiej, pełnej wolności - prawa do głosowania. To właśnie moc i wolność Polek była inspiracją do stworzenia wystawy “Niepodległa jest kobietą” zaprezentowanej w Bibliotece Muzeum Ziemi Kłodzkiej.


Wystawa powstała jako projekt łączący pokolenia - z inicjatywy Pani Małgorzaty Załupki stworzono wiele projektów włączających młodzież ze Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości w obchody rocznicy.

Ideą wystawy jest utrzymywanie pamięci o inspirujących nas Polkach-heroniach, a jednocześnie pytanie współczesnych kobiet, o to czym jest dla nich wolność, prawa wyborcze i pamięć o historii.

Do odpowiedzi na te pytania i wypełnienia kwestionariuszy zostałam zaproszona jako jedna z grona wybitnych kobiet m.in.: Anna Abloth, Sylwia Chutnik, Monika Wielichowska i Lidia Geringer de Oedenberg.

Mimo, że każda z nas ma inne życiowe doświadczenia i ścieżki rozwoju, to jednak łączy nas rozumienie wolności jako prawa do wyboru.

“Moje poczucie wolności jest ściśle związane z kreatywnością, z tworzeniem i współtworzeniem sztuki. Wolność jest moją naturą. Dopiero gdy odczuwam, że zostaje w jakiś sposób ograniczona, zdaję sobie sprawę jak ogromnie ważna jest to wartość w kwestii wyrażania siebie, jakości życia, możliwości rozwoju. “

Pytania do kwestionariusza zostały zaczerpnięte w książce “Brakująca połowa dziejów” dziennikarki i blogerki Anny Kowalskiej. Jest to wyjątkowa pozycja opisująca historię naszych przodkiń i ukazująca często pomijaną rolę kobiet w ważnych wydarzeniach.

Z okazji 100-letniej rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych, życzę nam możliwości nieskrępowanego wyrażania siebie – odnalezienia prawdziwego sensu w życiu, poznania siebie i posiadania decydującego wpływu na swoje życie. Tak rozumiana wolność jest drogą do osobistego spełnienia, dobrostanu i piękna.”


Wystawa “Niepodległa jest kobietą” jest otwarta do obejrzenia do w Bibliotece Muzeum Ziemi Kłodzkiej do 31.12.2018 r.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Organiczna bawełna to już za mało. Polska firma rozpoczyna ekologiczną rewolucję
0 0Orędzie Grodzkiego może zadziwić widzów TVP. I okazuje się, że Kurski nie ma tu nic do gadania
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
0 0Wielu firmom to się nie spodoba. Takie będą konsekwencje zmian w umowach śmieciowych
0 0"Czy to jest efekt burdelu?". Politycy od Gowina w szoku po decyzji PiS ws. 30-krotności ZUS
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Hołownia na prezydenta? Bohater zamieszania w końcu zabrał głos
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO