O autorze
Jaga Hupało specjalistka fryzur. Współpracowała z artystami z różnych dziedzin - teatru, mody, sztuki, filmu i telewizji. Angażuje się w działania różnych instytucji, tworząc projekty dla Teatr Wielki Opera Narodowa, CSW Zamek Ujazdowski, Teatru Polskiego, ZACHĘTA Narodowa Galeria Sztuki, Teatru Muzycznego Roma, Laboratorium Dramatu, Muzeum Pałac w Wilanowie. Jest ambasadorem kampanii „Pokochaj swoje włosy” marki Philips, objęła patronat honorowy nad kampanią społeczną „V-Day”. Stworzyła studio, które stało się miejscem artystycznych i kulturalnych spotkań, ale przede wszystkim pracownią Jaga Hupało Born To Create w której kieruje zespołem stylistów wyznaczających nowe trendy w modzie.

PRACOWNIA JAGA HUPAŁO BORN TO CREATE
UL. BURAKOWSKA 5/7
01-066 WARSZAWA

TEL.:
+48 607 098 230
+22 817 14 22
+22 636 67 59
RECEPCJA@JAGAHUPALO.PL

FANPAGE: JAGA HUPALO BORN TO CREATE
INSTAGRAM: JAGAHUPALO

100-letnia rocznica uzyskania praw wyborczych dla Polek. Relacja z wernisażu wystawy “Niepodległa jest kobietą” w Muzeum

Biblioteka Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Moc płynąca z korzeni. To właśnie tym rejonom zawdzięczam tak dużo- edukację, świadomość, przyjaźń.
W tym roku obchodzimy rocznicę 100-lecie odzyskania niepodległości. Dla nas kobiet jest to szczególnie ważna rocznica - 28 listopada świętowałyśmy odzyskanie drugiej, pełnej wolności - prawa do głosowania. To właśnie moc i wolność Polek była inspiracją do stworzenia wystawy “Niepodległa jest kobietą” zaprezentowanej w Bibliotece Muzeum Ziemi Kłodzkiej.


Wystawa powstała jako projekt łączący pokolenia - z inicjatywy Pani Małgorzaty Załupki stworzono wiele projektów włączających młodzież ze Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości w obchody rocznicy.

Ideą wystawy jest utrzymywanie pamięci o inspirujących nas Polkach-heroniach, a jednocześnie pytanie współczesnych kobiet, o to czym jest dla nich wolność, prawa wyborcze i pamięć o historii.

Do odpowiedzi na te pytania i wypełnienia kwestionariuszy zostałam zaproszona jako jedna z grona wybitnych kobiet m.in.: Anna Abloth, Sylwia Chutnik, Monika Wielichowska i Lidia Geringer de Oedenberg.

Mimo, że każda z nas ma inne życiowe doświadczenia i ścieżki rozwoju, to jednak łączy nas rozumienie wolności jako prawa do wyboru.

“Moje poczucie wolności jest ściśle związane z kreatywnością, z tworzeniem i współtworzeniem sztuki. Wolność jest moją naturą. Dopiero gdy odczuwam, że zostaje w jakiś sposób ograniczona, zdaję sobie sprawę jak ogromnie ważna jest to wartość w kwestii wyrażania siebie, jakości życia, możliwości rozwoju. “

Pytania do kwestionariusza zostały zaczerpnięte w książce “Brakująca połowa dziejów” dziennikarki i blogerki Anny Kowalskiej. Jest to wyjątkowa pozycja opisująca historię naszych przodkiń i ukazująca często pomijaną rolę kobiet w ważnych wydarzeniach.

Z okazji 100-letniej rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych, życzę nam możliwości nieskrępowanego wyrażania siebie – odnalezienia prawdziwego sensu w życiu, poznania siebie i posiadania decydującego wpływu na swoje życie. Tak rozumiana wolność jest drogą do osobistego spełnienia, dobrostanu i piękna.”


Wystawa “Niepodległa jest kobietą” jest otwarta do obejrzenia do w Bibliotece Muzeum Ziemi Kłodzkiej do 31.12.2018 r.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Wojciechowska naściemniała o solo ślubach? Youtuberka z Korei mówi o bzdurach w programie
0 0Wygrani pokłócili się o dom i auto. Oto jak "Czar Par" zniknął z telewizji w atmosferze skandalu
0 0Egzamin z konstytucji, testy psychiatryczne. Bez tego nie pozwólmy startować w wyborach
0 0Po co PiS licencje dla dziennikarzy? Swoich nagrodzić, resztę ukarać
0 0"Wszystko dzięki ministrowi". Kiedyś głosowali na PO, teraz wolą PiS
0 0Test przedsiębiorcy nie zdał egzaminu. Fiskus potwierdza ważną deklarację
0 0W trzy lata schudł 50 kg. Kamiński: Polityk PiS współczuł żonie z powodu mojego rychłego odejścia

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik