O autorze
Janusz Lewandowski (ur. 13 czerwca 1951 w Lublinie) – polski ekonomista i polityk, doktor nauk ekonomicznych, od 2010 do 2014 komisarz europejski ds. programowania finansowego i budżetu w Komisji Europejskiej, poseł na Sejm I, III i IV kadencji, były minister przekształceń własnościowych, poseł do Parlamentu Europejskiego, szef polskiej delegacji w Grupie EPL, przewodniczący delegacji UE-Iran.

Polska PiS wstała z kolan, by nabić sobie guza. Kronika wypadków.

Polska wstaje z kolan w zmyślonym świecie propagandy, kreowanej przez telewizję Kurskiego i inne PiS-owskie media. Kłamstwo nie przekracza linii Odry i Nysy. W rzeczywistości, żaden rząd w historii wspólnot europejskich nie zrujnował pozycji i wiarygodności własnego kraju tak szybko i tak dotkliwie, jak rząd PiS. Oto czarne daty minionego czterolecia.


Kwiecień 2016 - Parlament Europejski zajmuje się nadużyciami władzy i zagrożeniami wolności obywatelskich w Hondurasie, Pakistanie, Nigerii i ...w Polsce. To nie żart; to się działo naprawdę! Upokorzenie dla całego pokolenia, które przez ćwierć wieku budowało polską markę w świecie. Wstyd, który przeżywaliśmy potem wielokrotnie, w miejsce dawnej dumy i chwały.


Maj 2017 - Donald Tusk ponownie zatwierdzony jako przewodniczący Rady Europejskiej, z poparciem 27 rządów, z wyjątkiem jednego - polskiego rządu! Haniebna intryga, której twarzą był J. Saryusz-Wolski, wymierzona w rodaka sprawującego najwyższą funkcję w Unii, pozostanie świadectwem zupełnego osamotnienia Polski. Porzuconej nawet przez Grupę Wyszehradzką.


Grudzień 2017 - Komisja Europejska stwierdza ryzyko poważnego naruszenia praworządności w Polsce i proponuje Radzie Europejskiej uruchomienie art. 7 Traktatu o UE. Tym samym Polska PiS pisze ciemną kartę historii UE, jako pierwszy kraj objęty procedurą z powodu naruszenia europejskich wartości. Nie zawsze warto być pierwszym.


Luty 2018 - europoseł Czarnecki zostaje odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego z uwagi na zachowanie niegodne sprawowanej funkcji. Pierwszy taki przypadek!

Maj 2018 - pojawia się projekt wieloletniego budżetu UE na lata 2012-27. Już na wstępie do budżetowej rozgrywki, Polska traci jedną czwartą funduszy spójności i Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich - w stosunku do obecnej koperty narodowej na lata 2014-20.

Później było coraz gorzej. Największy z nowych krajów przestał się liczyć w debacie o przyszłości UE. Zamarł Trójkąt Weimarski, który dawał nam szansę współdecydowania, wraz z Berlinem i Paryżem, o losach Europy. Kraje zza wschodniej granicy i kraje kandydujące do UE nie życzą sobie Polski w roli adwokata swych interesów, bo wiedzą, że z nami mogą tylko stracić.

Jest rok 2019. Polska, która miała pierwszego prezydenta Parlamentu Europejskiego i szefa Rady Europejskiej zza dawnej żelaznej kurtyny, nie liczy się zupełnie w rozdaniach kadrowych na następne 5 lat. Wszystkie nasze aktywa kadrowe pochodzą sprzed roku 2015.

W wyniku wyborów europejskich, w Parlamencie Europejskim pojawił się PiS -owski „dream team” i zapisuje nową kartę wpadek i porażek. Beata Szydło, znana tutaj jako osoba, która wyprowadziła flagę UE ze swego urzędu, dwukrotnie przegrywa głosowanie na szefa komisji parlamentarnej. Zdzisław Krasnodębski, jako jedyny, nie uzyskuje poparcia w głosowaniu na wiceprzewodniczących europarlamentu. Kandydat na komisarza, Janusz Wojciechowski musi repetować oblany egzamin w czasie pierwszego przesłuchania. Nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. 13 października możemy sprawić, iż czteroletni proces niszczenia europejskiego dorobku Polski dobiegnie końca!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy