O autorze
Władza jest miarą realności naszego działania. Niczym więcej. Wszelka zmiana zaczyna się od języka. Od wprowadzenia do języka publicznego nowych spraw, których do tej pory nie było. Najbardziej pozorowane działania w polityce zawsze dostają dodatkowego sensu jeśli są skuteczne. Urodziłem się w Biłgoraju i tam zbudowałem pierwsza fabrykę. Zaczynałem studia z
filozofii na KUL-u bo był stan wojenny i to była jedyna uczelnia, która chciała mnie przyjąć. Skończyłem w Warszawie na UW i napisałem pracę z Kanta; "transcendentalna jedność apercepcji". Po studiach pracowałem w PAN-ie gdzie pisałem doktorat z Husserla. Zmiany w 1989 roku spowodowały, że odszedłem z Akademii i budowałem fabryki. W 2001 poszedłem z Kamińskim na Biegun Północny. W tamtym okresie duzo podróżowałem. Najpiękniejszym
miejscem na świecie są rozlewiska Biebrzy w kwietniu. Od 2005 roku próbuję coś zmienić w polskiej polityce. Z sukcesem w 2011 roku. Współtworzyłem wiele organizacji społecznych; BARR, fundusz lokalny w Biłgoraju, filie UMCS tamże i wiele innych. W polityce zaczynałem w PO. Teraz tworzę nową partię. Najlepsze lata przede mną. Mam czwórkę dzieci i jestem szczęśliwy ("połączony") z moja żona Moniką.

Gorbaczow wysłannikiem ONZ do Syrii

Kofi Annan poddał walkowerem walkę o Syrię.


Podobnie jak Mazowiecki w 95 r. - Bośnię i Hercegowinę, choć on przynajmniej ogłosił raport w sprawie łamania praw człowieka, przez wszystkie strony ówczesnego konfliktu. Na naszych oczach doszło wówczas do najbardziej krwawej interwencji międzynarodowej w Europie, po II wojnie światowej.
Dzisiaj upadają kolejne rezolucje ONZ dotyczące konfliktu w Syrii z powodu sprzeczności interesów Stanów Zjednoczonych i Rosji.
Chińskie i rosyjskie weta w kwestii potępienia reżimu Assada, doprowadzają do furii państwa zachodnie i arabskie, otwarcie dążące do interwencji zbrojnej w regionie.
Podejrzliwość obserwatorów, co do motywów Zachodu jest uzasadniona, gdyż Stany Zjednoczone często wykorzystują łamanie praw człowieka jako pretekst do obalania reżimów, celem poszerzania strefy swojej dominacji.
Słyszeliśmy już, jak Organizacja Human Rights Watch ogłosiła, że łamania praw człowieka w Syrii dopuszczają się nie tylko siły rządowe, ale także formacje związane z opozycją.
Wczoraj ogłoszono rezygnację Annana.
Kolejnym krokiem będą różnego rodzaju sankcje ONZ, a potem bezpośrednia interwencja.
Przekonanie syryjskiej opozycji i jej zagranicznych stronników, że nie mogą osiągnąć zwycięstwa militarnego i muszą wynegocjować uregulowanie polityczne, jest jedynym ratunkiem na pokojowe rozwiązanie konfliktu.
I może to zrobić tylko ktoś, kto zna doskonale region i jego uwarunkowania.
Ktoś, kto otwarcie krytykuję politykę Putina i oskarża go o deficyt demokracji, a jest Rosjaninem .
Ktoś, kto woli pokój od wojny i rozmowy od bomb.
Tym kimś jest Michaił Gorbaczow.
Mimo swojego stanu zdrowia - tylko on jest osobą która uratuje pokój.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...