O autorze
Władza jest miarą realności naszego działania. Niczym więcej. Wszelka zmiana zaczyna się od języka. Od wprowadzenia do języka publicznego nowych spraw, których do tej pory nie było. Najbardziej pozorowane działania w polityce zawsze dostają dodatkowego sensu jeśli są skuteczne. Urodziłem się w Biłgoraju i tam zbudowałem pierwsza fabrykę. Zaczynałem studia z
filozofii na KUL-u bo był stan wojenny i to była jedyna uczelnia, która chciała mnie przyjąć. Skończyłem w Warszawie na UW i napisałem pracę z Kanta; "transcendentalna jedność apercepcji". Po studiach pracowałem w PAN-ie gdzie pisałem doktorat z Husserla. Zmiany w 1989 roku spowodowały, że odszedłem z Akademii i budowałem fabryki. W 2001 poszedłem z Kamińskim na Biegun Północny. W tamtym okresie duzo podróżowałem. Najpiękniejszym
miejscem na świecie są rozlewiska Biebrzy w kwietniu. Od 2005 roku próbuję coś zmienić w polskiej polityce. Z sukcesem w 2011 roku. Współtworzyłem wiele organizacji społecznych; BARR, fundusz lokalny w Biłgoraju, filie UMCS tamże i wiele innych. W polityce zaczynałem w PO. Teraz tworzę nową partię. Najlepsze lata przede mną. Mam czwórkę dzieci i jestem szczęśliwy ("połączony") z moja żona Moniką.

Niezależność prokuratury

Szef prokuratury Seremet nie przyszedł na posiedzenie komisji ds. służb specjalnych w Sejmie!


Mógł tak postąpić, choć dotychczas tak nie bywało! W ten sposób zamanifestował wielką determinację w dążeniu do niezależności prokuratury!
Ale czy rzeczywiście?
Czy niezależność ma polegać na owijaniu wszystkiego nimbem tajemnicy? Czy niezależność to odmawianie dyskusji? Mam wątpliwości! Trochę to przypomina mylenie wolności z dowolnością!
Prokuratura ma być silna niezależnością, czyli niebojącą się pytań i mającą odwagę do przyjmowania krytyki!
Jeśli niezależność ma oznaczać mniejszą transparentność, to nie o to chodziło!
Przeciwnie – niezależność miała służyć niechowaniu spraw pod dywan czy za firanką, ale ich odsłanianiu!!!
Pokazywaniu opinii publicznej całej prawdy!!!
Byłoby imponujące gdyby, korzystając z niezależności, prokurator opowiadał o intencjach i motywach swojego działania w śledztwach dotyczących władzy politycznej!!!!
Niezależność od polityki, to nie niezależność od opinii publicznej!!!!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu