O autorze
Władza jest miarą realności naszego działania. Niczym więcej. Wszelka zmiana zaczyna się od języka. Od wprowadzenia do języka publicznego nowych spraw, których do tej pory nie było. Najbardziej pozorowane działania w polityce zawsze dostają dodatkowego sensu jeśli są skuteczne. Urodziłem się w Biłgoraju i tam zbudowałem pierwsza fabrykę. Zaczynałem studia z
filozofii na KUL-u bo był stan wojenny i to była jedyna uczelnia, która chciała mnie przyjąć. Skończyłem w Warszawie na UW i napisałem pracę z Kanta; "transcendentalna jedność apercepcji". Po studiach pracowałem w PAN-ie gdzie pisałem doktorat z Husserla. Zmiany w 1989 roku spowodowały, że odszedłem z Akademii i budowałem fabryki. W 2001 poszedłem z Kamińskim na Biegun Północny. W tamtym okresie duzo podróżowałem. Najpiękniejszym
miejscem na świecie są rozlewiska Biebrzy w kwietniu. Od 2005 roku próbuję coś zmienić w polskiej polityce. Z sukcesem w 2011 roku. Współtworzyłem wiele organizacji społecznych; BARR, fundusz lokalny w Biłgoraju, filie UMCS tamże i wiele innych. W polityce zaczynałem w PO. Teraz tworzę nową partię. Najlepsze lata przede mną. Mam czwórkę dzieci i jestem szczęśliwy ("połączony") z moja żona Moniką.

Wyjść z kryzysu!

W marcu i w kwietniu RP zorganizuje lub współorganizuje kilka międzynarodowych konferencji o różnych koncepcjach wyjścia z kryzysu w Europie.


Będą to konferencje organizowane z "zielonymi", "liberałami", "socjalistami", a także mieszane.
Takiej debaty potrzebujemy i to pilnie.
Zdumiewające jest jedno, w agendach tych konferencji wszędzie pojawia się temat Odnawialnych Źródeł Energii i wszędzie sugeruje się to jako znakomity pomysł na tworzenie miejsc pracy.
W Polsce mogłoby powstać nawet około 300 tys. miejsc pracy w tym sektorze. Jednak rząd postanowił budować elektrownie atomową, która nie stworzy na pewno więcej, niż kilkaset takich miejsc pracy, a może znacznie mniej.
O co chodzi? Dlaczego? Jaka tajemnica tkwi w kontrakcie jaki ma zawrzeć PGE na sumę około 55 mld. w celu wybudowania tej elektrowni? I i co mają z tym wspólnego roszady personalne we władzach tej jednej z największych spółek w kraju?
Jedno jest pewne, dzięki tej inwestycji na pewno nie wyjdziemy z kryzysu i jest pytanie czy stać nas na wydanie tak astronomicznej kwoty akurat na rzecz inwestycji nietworzącej miejsc pracy i ryzykownej ekologicznie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!