O autorze
W pewnym sensie jestem hipsterem „islamofobii” ;) - robiłem to, nim jeszcze stało się to w Polsce modne. A tak na serio, to nie chodzi o islam, lecz o jego polityczny aspekt, będący w sprzeczności z otwartym społeczeństwem i podstawowymi zasadami demokracji. Między innymi dlatego założyłem stronę http://www.euroislam.pl/ oraz prowadzę stowarzyszenie Europa Przyszłości.
Na twitterze @jasziek
Pasjonują mnie sprawy społeczne, polityka międzynarodowa, religie. Poza tym zawodowo zajmuję się zarządzaniem finansami, biegam, a wolny czas najchętniej spędzałbym włócząc się po kawiarniach.

Czesi biorą się za fundamentalistów islamskich. Kiedy Polska?

„Czesi nie mieli partyzantki, bo im Niemcy nie pozwolili” – ten dowcip odchodzi już do lamusa. W ubiegłym tygodniu czeska policja najechała siedzibę Islamskiej Fundacji w Pradze z powodu książki „Podstawy Tauhid: Islamska koncepcja Boga”.


Rzecznik wydziału odpowiedzialnego za akcję, Pavel Hantak powiedział, że książka propaguje rasizm, antysemitzm i ksenofobię. W wyniku działań policji oskarżono 55-letniego tłumacza książki, przesłuchanych zostało 20 osób, a część z nich może spotkać wydalenie z kraju.

A w Polsce, kraju który uwielbia sobie kpić z braku odwagi i stanowczości południowego sąsiada, panuje w tej kwestii pełna i ślepa tolerancja. Stowarzyszenie Studentów Muzułmańskich tłumaczy i wydaje pisma ojców fundamentalizmu muzułmańskiego, takich jak Said Qutb czy Abu Ala Maududi. Wydawnictwa te były sponsorowane przez młodzieżową organizację saudyjską, której szefem polskiego oddziału jest Tomasz Miśkiewicz, mufti Muzułmańskiego Związku Religijnego.

Przewodniczący Ligi Muzułmańskiej w RP, Ali Abi Issa, ma na swoim koncie tłumaczenia „40 hadisów imama Nawawiji”, gdzie znajdziemy m.in. zalecenie zabijania apostatów, bądź karę śmierci za cudzołóstwo. Oczywiście wszystko to ma się dziać „dopiero” w idealnym państwie muzułmańskim, którego tworzenie jest, jak przeczytamy w tłumaczonych na polski pismach Fajsala Mawlawiego, głównym zadaniem w życiu muzułmanina.


Czy już zostaliśmy skażeni polityczną poprawnością, która jest przyczyną problemów Zachodu? Czy może organizacjom muzułmańskim wystarczy pojawić się kilka razy na Dniu Islamu w Kościele, żeby zyskać immunitet? Nie wiem, ale czas już przestać spoglądać na południowego sąsiada z góry.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Jazda w tym aucie to czysta przyjemność. Rodzina będzie zachwycona
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem