O autorze
Prezes Związku Firm Pożyczkowych. Dawniej redaktor prowadzący w Bankier.pl. Zawodowo zainteresowany analityką gospodarczą i polityczną.

Chciwi i łatwowierni. Przegląd inwestycji na miarę Amber Gold

flicker.com / by Muffet
Już jutro Amber Gold zacznie oddawać pieniądze klientom – przekonuje od kilku dni prezes tej instytucji. Jak, odzyskane lada chwila wysoko oprocentowane wkłady z inwestycji w złoto, ulokować dalej na równie atrakcyjnych warunkach? Przedstawiamy kilka propozycji, ale zanim zainwestujesz, doczytaj do końca.


Lokata pewna jak w parabanku

Niestety, Amber Gold nie ma już rachunku bankowego, na który można by przelać pieniądze na nową lokatę. Przyniesienie gotówki do oddziału też nie wchodzi w grę, bo i placówki są pozamykane. Na szczęście nie tylko Amber Gold oferuje wysoki procent.

Na liście ostrzeżeń KNF, poza Amber Gold i Finroyal, jest jeszcze kilkanaście innych instytucji, jest więc w czym wybierać. Zachęcają zarówno procenty, jak i prestiżowe, zagranicznie brzmiące nazwy. Nie ma na co czekać, kilkunastoprocentowy „zysk bez ryzyka”, zupełnie bez podatku. Lokaty w tradycyjnych bankach są przecież dla frajerów...


Struktura na wełnę barana

Na topie są też produkty strukturyzowane. Co prawda nigdzie (poza długoterminowymi programami systematycznego oszczędzania) nie da się tak łatwo ukryć opłat i prowizji, ale przecież nas interesują wyłącznie wysokie zyski. Co prawda nie wiadomo, jak są wypracowywane, zresztą kogo obchodzą te wszystkie opcje, derywaty i scenariusze – ważne, że wykresy są kolorowe.

Jeżeli jeszcze konstrukcja opiera się na jakimś modnym lub ciekawym towarze, to z pewnością musi być to właśnie ta nisza, na której zbijemy kokosy. Struktura opcyjna na wełnę barana z gwarancją kapitału pod warunkiem, że na halach nie będzie padać, to coś w sam raz dla kogoś, kto nie ufa rządowym obligacjom, bankowym depozytom i akcjom dużych spółek.


Inwestycje dla hipsterów

Im egzotyczniejszy instrument, tym bardziej zaawansowanym inwestorem jesteśmy, prawda? Przecież wszyscy się zgadzają, że nie warto iść za tłumem, który lokuje oszczędności w nieruchomości i złoto. Bądźmy alternatywni, zarabiajmy na mleku kokosowym, baraniej wełnie lub kryptonicie.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Radziecki sprzęt i brak śpiworów. Żołnierz opisuje, co zobaczył w wojsku: "Nie wiedziałem, że jest aż tak źle"
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"