O autorze
Jerzy Borowczak - Polski polityk i działacz związkowy, poseł na Sejm III, VI i VII kadencji. Były opozycjonista w PRL W 1980 razem z Bogdanem Borusewiczem, Bogdanem Felskim i Ludwikiem Prądzyńskim zainicjował strajk w Stoczni Gdańskiej. Od tego czasu należy do bliskich współpracowników Lecha Wałęsy. Po powołaniu NSZZ "Solidarność" został wiceprzewodniczącym komisji zakładowej związku z SG. Po wprowadzeniu stanu wojennego dyscyplinarnie zwolniony, pracował w gdańskiej Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych.

PiS: „NASZE JEST NAJMOJNIEJSZE”

Hasło „TKM” wypromowane przez Kaczyńskiego w czasach rządów AWS, nic nie straciło na aktualności, wręcz odwrotnie, zostało zwielokrotnione. To jedyna zasada, jaką wyznaje PiS konsekwentnie od początku sprawowania rządów. Obsadzono swoimi PiSiewiczami wszystko, co się dało zagarnąć, wszystkie spółki, wszystkie rady nadzorcze, wszystkie stanowiska publiczne i skończyły się zasoby, nawet misiewiczów i PiSiewiczów.


Teraz, aby obsadzać swoimi, sięga się już nie po przysłowiowych „BMW” (bierny, mierny, ale wierny), bo tych już zabrakło, ale po osoby, które publicznie promują poglądy żywcem wyjęte ze średniowiecza. Ale już nawet w samym PiS tego nie są w stanie zdzierżyć. Dobitnym tego przykładem jest wybór Rzecznika Praw Dziecka.

Pierwsza kandydatka PiS Sabina Zalewska nie uzyskała nawet rekomendacji komisji sejmowej. Występowała, jako "ekspertka" w takich telewizjach jak TVP czy "Republika" i nawet w samym PiS była krytykowana za jej poglądy dotyczące bicia dzieci. Pisała wcześniej teksty krytykujące samą instytucję Rzecznika Praw Dziecka, o którą to pozycje ubiegała się. Była oskarżona o plagiat w jej pracach naukowych, w których kopiowała obszerne fragmenty z prac innych autorów.

Druga kandydatka na ten konstytucyjny urząd Rzecznika Praw Dziecka Agnieszka Dudzińska nie uzyskała wymaganej większości w Sejmie i jej kandydatura upadła. Nawet posłowie PiS nie mogli zaakceptować poglądów kandydatki na ten niezwkle ważny urząd. Jedna z posłanek przytoczyła wypowiedź w jednym z wywiadów Agnieszki Dudzińskiej, w którym postulowała, rozważenie eutanazji dzieci dotkniętych autyzmem czy porażeniem mózgowym. Kandydaka wyraziła również pogląd w swojej wymowie, zdecdowany przeciw procedurze in vitro. Pytana o problemy dzieci homoseksualnych opowiadała dyrdymały, że panujące obecnie "zagrożenie" związane jest z "modą na homoseksualizm".


Oczywiście godzi się przypomnieć, że kompetentne osoby zaproponowane przez opozcję parlamenarną na sanowisko Rzecznika Praw Dziecka zosały przez PiS odrzucone.

Takie kadry pozostały w zasobach PiS, że nawet w większości sejmowej tej partii są ludzie, którzy już tego psychicznie nie wtrzymują. Trochę za późno na opamiętanie, ale lepiej późno niż wcale.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Daleko mi do ideału, ale lubię pomagać ludziom". Rinke Rooyens o nowym programie i ojcostwie
0 0Julia Wieniawa pokazała się bez makijażu. Fani nie dowierzają: "Kogo chcesz okłamać?"
0 0Komendant policji stracił stanowisko. Powód? Rozsyłał memy wyśmiewające PiS
0 0"Cierpią w samotności". Codziennie 12 polskich mężczyzn popełnia samobójstwo
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy