O autorze
Polityk, profesor nauk ekonomicznych, Jest członkinią Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, publicystka, w latach 2001–2009 posłanka na Sejm IV, V i VI kadencji, od 2009 posłanka do Parlamentu Europejskiego.

Jestem Waszym głosem

Drodzy Wyborcy! Jestem Waszym silnym głosem w Parlamencie Europejskim i strażniczką Waszych praw. Mam kompetencje, doświadczenie i plan na naszą, lepszą przyszłość.


1. Wasz głos w PE.
Wypowiadam się jednoznacznie w sprawach przestrzegania praw człowieka, rzeczywistego równouprawnienia kobiet, walki z przemocą, likwidacji wszelkiej dyskryminacji, zwiększenia zatrudnienia, poprawy jakości życia Polaków, walki z ubóstwem i bezdomnością, świeckiej polityki, rozdziału Kościoła i państwa, rozwoju sportu amatorskiego, praw zwierząt.

2. Strażniczka Waszych praw.
Po pięciu latach mojej pracy w PE, Polacy są bezpieczniejsi, a ich prawa są lepiej chronione. Moja działalność w zakresie praw człowieka wpływa również na umocnienie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, jako kraju, który walczy o prawa obywateli.

3. Doświadczona i z dorobkiem parlamentarnym.
204 wstąpienia na sesji plenarnej, jedno sprawozdanie, jako kontrsprawozdawca, 3 opinie, jako sprawozdawca, 3 opinie, jako kontrsprawozdawca, 100 rezolucji, 2 oświadczenia pisemne, 52 pytania parlamentarne. Prowadzę 22 biura europoselskie oraz mobilne biuro, które objeżdża powiaty w moim okręgu wyborczym (woj. małopolskie i świętokrzyskie). W moich biurach udzielane są porady prawne i prowadzone jest doradztwo dotyczące uzyskiwania środków unijnych. Wyborcy mogą śledzić moją działalności polityczną poprzez stronę internetową senyszyn.eu oraz dwa blogi (senyszyn.blog.onet.pl, joannasenyszyn.natemat.pl). Jestem też aktywna na Twitterze i Facebooku. Od dziewięciu lat regularnie piszę cotygodniowy felieton do tygodnika „Fakty i mity”, gdzie mam stałą rubrykę „Katedra profesor Joanny S.”


4. Plan na przyszłość.
Mam pięć priorytetów na lata 2014-2019: praca, prawa człowieka równe dla wszystkich, poprawa jakości życia Polaków, polityka świecka oraz przybliżanie Polakom Unii Europejskiej.

25 maja proszę Was o poparcie. Znacie mnie. nigdy Was nie zawiodłam. zawsze moźecie na mnie liczyć. Głos na mnie to głos oddany na Waszą lepszą przyszłość. To głos za Europą bardziej demokratyczną i bardziej socjalną, która skutecznie walczy z bezrobociem, popiera równość płci, prawa osób LGBT, dba o wykluczonych. Razem zbudujemy Europę, której filarami są praca, dobrobyt i sprawiedliwość społeczna.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza