O autorze
Jola Sacewicz - dziennikarka, fizyk, matematyk, działaczka LGBTQ. Profesjonalistka korporacyjnego i politycznego PR. Mieszka z żoną w Dallas, Teksas.

Jest "przeciek" projektu odpowiedzi rządu do Komisji Weneckiej


Szanowna Pani Premier,

Znając stanowisko strony rządowej w sprawie projektu opinii Komisji Weneckiej i w sprawie ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego pozwalam sobie przesłać projekt odpowiedzi rządu na opinię Komisji Weneckiej, która zostanie wydana w tym tygodniu.

Pozwalam sobie zasugerować, by projekt odpowiedzi oprzeć na czterech filarach:

1. Pierwszy filar: Suwerenność.

W tej części powinniśmy uwypuklić nasze przywiązanie do z trudem odzyskanej suwerenności i niepodległości naszego kraju. Warto zilustrować to czterema istotnymi etapami naszego wybicia się na niepodległość:
- wkładem Żołnierzy Wyklętych w wyzwolenie Europy spod okupacji niemieckiej.
- walką legendarnego Lecha Kaczyńskiego, który stanął na czele ruchu Solidarności i przyczynił się do przywrócenia wolności krajom bloku wschodniego
- powstaniem z kolan polskiego narodu i zwrócenia mu Ojczyzny w ostatnich wyborach
- rekalibracją naszej polityki zjednoczeniowej z Unią Europejską według zasady: "razem finansowo, ale osobno odpowiedzialnościowo".


2. Drugi filar: Absurd zaleceń prawnych.

W tym punkcie powołajmy się na opinie ekspertów prawa, którzy poddali druzgocącej krytyce projekt opinii Komisji Weneckiej i przytoczmy wypowiedzi prof. Krystyny Pawłowicz, dr Jarosława Kaczyńskiego, dr Andrzeja Dudy, dr Witolda Waszczykowskiego, mgr Beaty Kempy i mgr Zbigniewa Ziobro. Wszyscy oni jednoznacznie wykazali, iż sprawa Trybunału Konstytucyjnego została zamknięta po zastosowaniu działań naprawczych.


Musimy też zaznaczyć, że Komisja w swojej opinii nie odniosła się do zgłaszanego jej przez stronę rządową problemu prezesa Rzeplińskiego i nie wskazała sposóbu usunięcia go ze stanowiska.

3. Filar trzeci: Spisek polityczny

Powinniśmy wskazać wątpliwą proweniencję członków Komisji Weneckiej, którzy przygotowali projekt opinii:
- Michael Frendo, jest honorowym przewodniczący banku na Malcie więc reprezentuje interesy banków, zwalczających rząd PiS za wprowadzenie podatku bankowego
- Sarah H. Cleveland praktykowała u sędziego Louis Falk Oberdorfera, który pracował dla demokraty (czyli lewaka) Roberta Kennedy i reprezentował moralnie wątpliwą postać Jaqueline Kennedy
- Językiem ojczystym Christopha Grabenwartera jest język niemiecki
- Kaarlo Tuori urodził się w Helsinkach, dokładnie w tym samym roku, w którym zawarty został pakt fińsko-sowiecki dający komunistom wpływ na Finlandię, co musiało odcisnąć się na jego sympatiach politycznych
- Jean-Claude Scholsem sam przedstawia się jako kolaborant i rojalista (Membre de l'Académie royale de Belgique, Collaborateur de l'Université)
- Veronika Bilkova, pochodzi z kraju, którego prezydentem był bliski przyjaciel redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej"


Rozesłanie projektu opinii w dniu marszu KOD, przeciek projektu do "Gazety Wyborczej" i członkostwo Hanny Suchockiej w Komisji (byłej premier III RP desygnowanej na to stanowisko przez tajnego współpracownika SB o pseudonimie "Bolek") ostatecznie dyskredytują wiarygodność Komisji, Rady Europy i Stanów Zjednoczonych, które są częścią Komisji.

4. Filar czwarty: Nieznajomość realiów Polski.

Opracowany projekt nie uwzględnia nowej sytuacji ujawnionej w trakcie prac Komisji nad opinią. Odkryty fakt utworzenia III RP przez tajnych współpracowników i komunistyczne służby bezpieczeństwa powoduje konieczność całkowitej eliminacji instytucji państwa III RP - w tym Trybunału Konstytucyjnego - i stworzenia ich od nowa.

Prezes Jarosław Kaczyński proroczo wskazywał, że rząd PiS zwrócił się do Komisji Weneckiej przedwcześnie. Dalekosiężność i przenikliwość oceny Jarosława Kaczyńskiego została potwierdzona, co niniejszym czyni bezzasadnym procedowanie nad wydaniem opinii.

Pani Premier, list zawierający te elementy powinien być niezwłocznie przekazany do Komisji Weneckiej i Rady Europy, co zakończy pochopnie wszczęte kontakty z tymi instytucjami, które zaowocowały licznymi nieporozumieniami i spotęgował wątpliwości wokół korzyści z przynależności Polski do Unii Europejskiej w jej obecnym kształcie.

Pozostaję w nadziei na szybkie wygaszenie sprawy Komisji Weneckiej i skoncentrowanie wysiłków rządu na zażegnaniu kryzysu zapoczątkowanego przez Stany Zjednoczone wysuwające groźby pod adresem Polski za nasze stanowisko wobec opinii Komisji. Nasz list oświadczający, że opinia Komisji Weneckiej jest zbędna walnie przyczyni się do jego rozwiązania.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Samiec podszyty lękiem. Prawda o tym, czego boją się polscy faceci
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy