O autorze
Na tym blogu będziemy na bieżąco relacjonować naszą kampanię prezydencką.

Janusz Palikot w Białymstoku

Nasz kandydat na Prezydenta RP weekend majowy postanowił spędzić na aktywnej kampanii i bezpośrednich spotkaniach z wyborcami. Dziś lider Twojego Ruchu odwiedził stolicę Podlasia, a oprócz sztabu wyborczego towarzyszyła mu także rodzina.


Z okazji przypadającego dziś Święta Flagi Janusz Palikot podczas krótkiej konferencji prasowej poruszył temat nowoczesnego rozumienia patriotyzmu. – My Polacy bardzo kochamy Polskę. Kochamy Polskę często taką miłością ślepą, miłością taką młodzieńczą, która czasem każe nam właśnie rzucać się z gołymi rękami na czołg. Teraz kiedy już żyjemy 25 lat w niepodległej, wolnej ojczyźnie, warto spróbować wykonać taki wysiłek, aby ta nasza miłość do Polski była bardziej dojrzała. Wbrew temu co powiedział dziś prezydent Bronisław Komorowski, nie silna armia oparta na armii zawodowej i rezerwistach, ale silna gospodarka i kultura zapewnią naszemu krajowi bezpieczeństwo i pomyślność. I to jest właśnie nowoczesny patriotyzm. Ja bym chciał zaproponować, abyśmy wbrew temu tradycyjnemu patriotyzmowi, patriotyzmowi, który właśnie polega na tym myśleniu głównie w kategoriach ofiary, pełnym uniesień aby zastąpić go takim patriotyzmem bardziej nowoczesnym. Też nie patriotyzmem celebry jak robi to Bronisław Komorowski, czyli odznaczeń, medali, tylko patriotyzmem takim, który oparty jest na tym, na czym oparty jest cały XXI wiek we wszystkich innych krajach, a mianowicie na pieniądzach, na gospodarce i kulturze własnego narodu – mówił Janusz Palikot.

Polityk przekonywał, że nowocześnie pojmowany patriotyzm to płacenie podatków, budowanie fabryk, tworzenie miejsc pracy czy inwestycje w nowe technologie. Przyznał też, że na swoim domu w Lublinie wiesza dwie flagi – Polski i Unii Europejskiej. – Moją jedną ojczyzną jest Polska, drugą Europa – mówił kandydat na Prezydenta.

Janusz Palikot jednocześnie skrytykował innych kandydatów do urzędu prezydenta, którzy w tym szczególnym dniu wyraźnie łączyli dobro ojczyzny ze wzmacnianiem armii poprzez inwestycje w uzbrojenie czy powoływanie rezerwistów.Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
DZIEJE SIĘ 0 0Tusk kandydatem na nowe prestiżowe stanowisko europejskie
0 0"Schetyna nam władzy nie odda". Mucha coraz mocniej uderza w lidera PO
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie