O autorze
Na tym blogu będziemy na bieżąco relacjonować naszą kampanię prezydencką.

Debata prezydencka - najważniejsze wypowiedzi

TVP
5 maja w TVP odbyła się debata prezydencka, w której wzięli udział prawie wszyscy kandydaci, z wyjątkiem obecnie urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Poniżej najważniejsze wypowiedzi Janusza Palikota:


- Potrzebujemy nowoczesnego państwa. Przed chwilą wysłuchaliście państwo wystąpień 9 konserwatystów. Nie ma różnicy który wygra, bo nic się nie zmieni. Będzie tak jak jest. I dlatego wybór jest dosyć prosty. Albo ja i postęp, albo konserwa, stagnacja i emigracja.

- To, co powiedział Andrzej Duda, to kwintesencja konserwatywnego sposobu myślenia o niepodległości. Mogę teraz wytłumaczyć różnicę między konserwatywnym a nowoczesnym patriotyzmem. Kiedy myśmy nie mieli własnego kraju i żeby go mieć musieliśmy się zdobywać na ofiary, inni zbudowali nowoczesne zasady polityki. Polacy, którzy od 25 lat mamy niezależne państwo, kochamy nasz kraj miłością młodzieńczą, narwaną. Czasami jesteśmy gotowi z gołymi rękami rzucać się na czołgi. Nie silna armia, ale gospodarka. Nie rezerwiści, ale menedżerowie. One zdecydują o tym, czy nasz kraj będzie niepodległy i silny. Jeśli coś jeszcze ma znaczenie, to kultura. Polska nie potrafi zarządzać twórcami.

- Przed chwilą wystąpił Adam Jarubas, reprezentujący PSL. Co ich rządy znaczą dla polskiej gospodarki wie każde dziecko w Polsce. Nasza gospodarka jest spętana i ma tak wiele problemów, bo PSL na nią oddziałuje. PSL ciągle broni KRUS-u. To trzeba skończyć. Musi być równość, sprawiedliwość. Blokuje to od lat PSL. Obywatel biega od okienka do okienka. Musi zdobywać zgody na prowadzenie działalności, zezwolenia. Z tego powodu odszedłem z PO i złożyłem mandat, bo zorientowałem się, że tacy ludzie jak pan Jarubas to blokują.


- Nie zdziwię się jak tysiące ludzi opuszczą nasz kraj po wysłuchaniu tego co mówi Paweł Kukiz, Janusz Korwin-Mikke czy Grzegorz Braun. Pan Braun proponuje krzyż do godła, a pan Janusz Korwin-Mikke monarchię, w której rządził będzie prymas. Proponuję przede wszystkim rozwiązanie konkordatu, likwidację Senatu, dopasowanie liczby posłów do frekwencji na posiedzeniach.

- Bronisław Komorowski ograniczył działalność do tego, że zgolił wąsy. Andrzej Duda jest kandydatem Episkopatu. Paweł Kukiz, muzyk rockowy jest przeciwnikiem związków partnerskich i legalizacji marihuany. Janusz Korwin-Mikke jest zwolennikiem monarchii. To są opary absurdu. Zdajecie sobie państwo sprawę, jak wielkiego wysiłku trzeba, żeby konserwa was nie pogrążyła?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy