O autorze
Z zamiłowania wielbicielka pięknych wnętrz, oryginalnych mebli oraz polskiej sztuki. Pomysłodawczyni i właścicielka warszawskiego sklepu meblowego Le Pukka Concept Store. Prowadząca program telewizyjny "Projekt Balkon" w HGTV. Specjalistka w dziedzinie panujących trendów w aranżacji wnętrz oraz rynku mebli. Doradca dla osób urządzających mieszkania, ekspert w doborze najkorzystniejszych rozwiązań we wnętrzach, doboru kolorów, mebli i dodatków. Regularnie uczestniczy w najważniejszych imprezach branżowych w kraju i zagranicą oraz współpracuje z uznanymi architektami i dekoratorami wnętrz.

Na blogu w naTemat pojawią się różnorodne porady odnośnie urządzania wnętrz, nowości z rynku sztuki i designu zarówno polskiego jak i zagranicznego oraz najciekawsze realizacje wnętrz prywatnych
i komercyjnych.

Na czym oszczędzić a na czym nie urządzając mieszkanie?

Często myślimy, że pięknie urządzone wnętrze musi być bardzo drogie. To fakt – istnieją produkty, w które powinny być droższe, żeby dłużej z nami być. Ale nie wszystko musi kosztować majątek! Dzisiaj chcę wam pokazać, że na niektórych rzeczach możecie przyoszczędzić, inwestując jednak w te, które są tego warte.


Nie oszczędzaj – sofa

Sofa to mebel, który ma z nami przetrwać przynajmniej kilka lat. Średni czas jej „życia” to 15 lat, więc warto, żeby była jak najlepszej jakości! Przy zakupie powinniśmy wziąć pod uwagę wszystko – kolor, materiał i wielkość. Czy zmieszczą się na niej goście? A jeśli będziemy mieć dzieci – czy bardzo łatwo wybrudzą obicie? Czy da się je wyprać? Myślmy przyszłościowo!

Oszczędniej – poduszki

Jeśli już mamy sofę, to warto położyć na niej ozdobne poduszki. Przy tak dużej ofercie sklepów nie ma sensu wydawać na taki drobiazg setki złotych. Wydając mniej możesz pozwolić sobie na ich systematyczną wymianę, przez co zawsze trochę odświeży się wnętrze!

Nie oszczędzaj – oświetlenie

Nawet mieszkając w wynajętym mieszkaniu, warto mieć dobrej jakości oświetlenie – czy to kinkiety, czy lampy stołowe. Dobre jakościowo mogą przetrwać z nami wiele czasu, a obecnie występują w tylu różnych formach, że dobrze wyeksponowane mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Bez światła nie ma życia, więc zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu (i pieniędzy) na znalezienie idealnego oświetlenia!


Oszczędniej – akcesoria

Prawda jest taka, że jeśli czegoś kompletnie nie potrzebujesz, to lepiej tego nie kupuj. Ale jeśli masz ochotę ozdobić swoje wnętrze czymś, co tylko i wyłącznie pełni funkcję dekoracyjną, to nie ma sensu wydawać na to majątku. Z tak dużą zmianą trendów, stylów czy chociażby pór roku lepiej kupować tanie dekoracje.

Nie oszczędzaj – Dywan

Chociaż wydaje się że to drobiazg, to tani, źle zrobiony dywan może zepsuć całe wnętrze. Od razu będzie wyglądał tanio. Niestety, dobry dywan to duży koszt, ale można spróbować pójść na kompromisy! Tańszy dywan dać jako baza (na przykład prostu jutowy dywan w jednym kolorze), a mniejsze – lepsze jakościowo, droższe i z lepszego materiału – na górę.

Oszczędniej – szafka nocna

Nie jest to najbardziej istotny element naszej sypialni, chociaż fakt – zawsze lepiej położyć gdzieś książkę czy telefon. Jednak nie warto za szafkę płacić dużo. To jedynie dodatek do naszego łóżka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Węgrzy w Budapeszcie pokazali, co robić, by pokonać Orbana. Lekcja dla rywali PiS
0 0Trump ich zdradził, znaleźli nowego sojusznika. Oto skutki pierwszych dni tureckiej inwazji w Syrii
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Miały być darmowe podręczniki, a nie ma ich wcale. Tak się zmusza rodziców do płacenia

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
FELIETON 0 0A może czas po prostu przestać płakać i w końcu zrozumieć, że właśnie taka jest Polska: PiS-owska