O autorze
Komitet Obrony Demokracji to nieformalna grupa ludzi, którym drogie są zasady demokracji i szacunek dla Konstytucji RP.

Zawiązała się w ostatnich dniach listopada 2015, po wydarzeniach w Sejmie, w wyniku których zagrożona została niezawisłość Trybunału Konstytucyjnego. Początkowo jedyną drogą kontaktów był… Facebook. W tej chwili jest ponad osiemdziesiąt tysięcy fanów KOD.

Komitet Obrony Demokracji to obecnie stowarzyszenie w fazie rejestracji. 2 grudnia 2015 r. odbyło się spotkanie założycielskie stowarzyszenia, a następnie dokumenty zostały złożone do sądu i czekamy na zakończenie formalności.

KOD na facebooku

Dość podziałów

Dobra zmiana sprawia, że w Polsce zaczyna być coraz gorzej. Politycy PiS podzieli Polskę na swoich, których uważają za lepszych i na gorszy sort, z którym się w ogóle nie liczą. Nie zgadzamy się na to i zamierzamy dać temu wyraz! W najbliższą sobotę znów wyjdziemy. A wyjdziemy dlatego, że:


- Jesteśmy przeciw podziałom. A przede wszystkim jesteśmy przeciw takim podziałom, które pozwalają szczuć jednych obywateli na drugich, które wręcz odbierają jednym miano obywateli, by drudzy mogli z nienawiścią ich atakować.
- Jesteśmy przeciw podziałom, które budują hierarchię, jakąś wydumaną drabinę, na której jedni ludzie są lepsi, a drudzy gorsi!
- Jesteśmy przeciw podziałom, zbudowanym na pogardzie i głębokiej niechęci do porozumienia, do wysłuchania drugiej strony i uwzględnienia jej racji.
Nie chcemy Polski lepszych i gorszych. Jesteśmy więc za społeczeństwem równości, dyskusji i sporu racji, w którym wykuwa się dobro wspólne. W imię takiej wizji spotykamy się 24 września na marszu. Chcemy pokazać, jak wielu z nas jest za wspólnotą demokratycznej równości, a przeciw podziałom zbudowanym na hierarchicznej pogardzie.
W demokratycznym społeczeństwie różnice zdań, postaw i wrażliwości są czymś normalnym. Na tak rozumianych różnicach buduje się spór i dialog, które tworzą polityczność, warunek demokracji. Ale gdy te różnice zamieniane są w podziały, sankcjonujące nienawiść, pogardę i przemoc, musimy powiedzieć, że nie ma zgody! Nie ma zgody na takie podziały! Niszczą one zdolność porozumiewania się, język, który od różnic pozwala doprowadzać do wspólnych decyzji.
Dlatego musimy spotkać się 24 września. Marsz JEDNA POLSKA DOŚĆ PODZIAŁÓW. Godzina 15.00, siedziba Trybunału Konstytucyjnego, Warszawa, Al. Szucha.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piasecki udowodnił, że sprawa VAT to tylko propaganda PiS. [/b]Pokazał proste wyliczenia[/b]

Piasecki udowodnił, że sprawa VAT to tylko propaganda PiS. Pokazał proste wyliczenia

Barbara Kurdej-Szatan wyrzucona z "The Voice". [b]TVP ukarała ją za poglądy polityczne?[/b]

Barbara Kurdej-Szatan wyrzucona z "The Voice". TVP ukarała ją za poglądy polityczne?

Wojciech SadurskiWojciech Sadurski

Dlaczego nikt nie rozważa takiego scenariusza? (...) Chwila jest taka, że osobiste koszty należy odłożyć na dalszy plan. Niesmak w UE? Nie będzie. Wszyscy zrozumieją, że nadzwyczajny czas wymaga nadzwyczajnych działań.