O autorze
Tej wojennej nocy, z 23/24 grudnia, matka piekła pierniki, a wszyscy siedzieli w schronie. Urodziłam się w domu, podobno w czepku. Miałam mieć na imię Wiktoria, na cześć ciotki Wikty. Wtedy w moje życie wkroczyła historia. Nad Wartą obowiązywała lista słowiańskich imion, jakie polskim dzieciom nadawał wuj Adolf, żeby je łatwo odróżnić. Mogłabym mieć na imię nawet Helga, gdyby mój ojciec, urodzony i wychowany w Berlinie, został „rajsdojczem”. Jednak propozycję odrzucił, odesłano go więc do kopania rowów, a ja dostałam na chrzcie imiona: Bogumiła Kazimiera. Moją matką chrzestną była pani Stylo, co oznacza pióro, pewnie dlatego zostałam pisarką. Gdy nastąpiła zmiana ustroju na socjalistyczny, moi rodzice, przedwojenni burżuje, przechrzcili mnie na Krystynę. Wiktoria zbyt się wyróżniała. Byłam mała gdy umarł Stalin. Narysowałam jego portret z fotografii, miał rumieńce i uśmiechał się pod wąsem. U dołu napis: „Żegnaj drogi nasz, kochany”. Ojciec powiedział wtedy: „Zdechł pies!” i upił się z kolegą. Z radości. Nie mogłam pojąć, jak to możliwe, przecież Stalin tak kochał dzieci! Wtedy tata opowiedział mi o Katyniu. Mieszało mi się w głowie. Co innego w domu, w kościele, a co innego w szkole. Chodziłam na katechizm, chciałam zostać zakonnicą, a potem świętą. Aż pewnego dnia zadałam księdzu pytanie, jak to było z Adamem i Ewą. Mieli dzieci, a ich dzieci miały dzieci ze sobą, czy to nie grzech? Ksiądz kazał mi przyjść z matką. Powiedział, że trzeba uważać na dziecko, które zadaje takie pytania. Takie były początki, a potem było jeszcze ciekawiej.

Kto ma prawo do Solidarności?

Najwyższy czas zastanowić się kto ma prawo do napisanego solidarycą, kultowego znaku SOLIDARNOŚĆ, autorstwa wybitnego artysty, Jerzego Janiszewskiego. Znak został użyty podczas Czarnego Protestu. Pojawił się na plakacie w tle, z sylwetką kobiety na pierwszym planie. Nawiązywał do walki dawnej, prawdziwej solidarności.To plakat walki i znak walki. Obecna „solidarka” zastrzegła go sobie w urzędzie, uznała, że to jej własność, jej „znak towarowy”, jej Brand i nikt nie ma prawa użyć go bez zgody działaczy.

A teraz uwaga: NSZZ Solidarność a właściwie jego Komisja Krajowa, poczuła się obrażona, bo nie popiera protestu kobiet. Złożyła zawiadomienie do prokuratury na organizatorki marszu, że śmiały użyć ich „męskiego” znaku w sprawach swoich macic, które PiS chce spenetrować dogłębnie. Wiadomo, że związki stają się przybudówkami partyjnymi. Wcześniej też tak bywało, Krzaklewski wszedł w politykę, poseł Śniadek również, miękko jak w masło.

Nie widujemy już tak często gniewnego przewodniczącego Piotra Dudy z pieskiem Kacperkiem. W hotelu należącym do związku obsługa pracowała na umowach śmieciowych, choć usta działaczy pełne były frazesów o walce o prawa do godności pracowniczej itp. Raz czy dwa widziano przewodniczącego w towarzystwie prezydenta Dudy. Spacerowali sobie jak Duda z Dudą.


Przewodniczący walczy w taki sposób o prawa związkowców. Mężczyzn, to jasne, bo to męski związek. Kobiety się nie liczą. Może nie cały związek zgadza się w sprawie Czarnego Protestu z obrażonymi działaczami. Mają chyba, żony, córki, kochanki, matki, rozumieją, że kobietom chodzi o godność.

Obudźcie się przyzwoici faceci! Naprawdę chcecie wtrącić do więzienia kobietę za to, że nie chce poddać się woli prezesa, nie chce rodzić martwego dziecka? Czy to obraża wasze chrześcijańskie uczucia?!

Oprócz braku wrażliwości społecznej na sprawy kobiet, to objaw nieznajomości prawa i krótkowzroczności. Mieć przeciwko sobie taką kobiecą siłę? Tego chcecie? Winszuję. Okazuje się, że nie macie wyłącznego prawa do tego znaku, bo takie prawo przysługuje tylko wówczas, gdy mamy do czynienia z prawem własności przemysłowej (dziennik ustaw z 2013 r. poz. 1410). Chodzi o znak gospodarczy, jednak Czarny Protest nie miał nic wspólnego z kasą i obrotem gospodarczym. Użycie tego symbolu nie wymaga niczyjej zgody! Pieniacze z Komisji podlizujący się PiS-owi i części kościoła, przegracie ten proces, nawet gdy prokuratorem generalnym nadal będzie Ziobro.

W sieci w odpowiedzi na chęć zastraszenia, na śledzenie i ujawnienie organizatorek marszu, natychmiast pojawiły się tysiące nazwisk kobiet, które chcą ponieść odpowiedzialność za zorganizowanie marszu, wszystkie czują się organizatorkami.

Pamiętam pierwszą, prawdziwą solidarność, jestem dumna, że kobiety do niej z wielką siłą wróciły! Teraz po wytoczeniu armat, złożeniu skargi do prokuratury związek pokazał komu służy! Trzeba zebrać odpowiednią ilość podpisów i przeprowadzić referendum z pytaniem: CZY OBECNA NSZZ SOLIDARNOŚĆ MA PRAWO DO POSŁUGIWANIA SIĘ ZNAKIEM SOLIDARNOŚCI WALCZĄCEJ? Najpierw możemy sobie odpowiedzieć na to pytanie w sieci, na FB, na forach, żeby zobaczyć na czym stoimy!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Organiczna bawełna to już za mało. Polska firma rozpoczyna ekologiczną rewolucję
0 0Orędzie Grodzkiego może zadziwić widzów TVP. I okazuje się, że Kurski nie ma tu nic do gadania
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
0 0Wielu firmom to się nie spodoba. Takie będą konsekwencje zmian w umowach śmieciowych
0 0"Czy to jest efekt burdelu?". Politycy od Gowina w szoku po decyzji PiS ws. 30-krotności ZUS
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Hołownia na prezydenta? Bohater zamieszania w końcu zabrał głos
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO