O autorze
Twórca i pomysłodawca firmy Architekci Umysłu. Autor bestsellera "Życie i 101 przyjaciół". Od prawie dekady zajmuje się szkoleniami z zakresu rozwoju osobistego. Dziś trener i mówca motywacyjny, prezes Fundacji Bezpieczny Brzuszek, a także Zasłużony Dawca Krwi oraz działacz w wielu organizacjach społecznych, przedsiębiorca i publicysta. Prywatnie tata pięknej Julii, która od dnia narodzin stała się jego inspiracją i nauczycielką życia. Architekci Umysłu dają mu możliwość mówienia do ludzi słowami wspaniałych ludzi, przekazywania wartości oraz nauki do zastosowania tu i teraz.

Możesz ciągle przeciwstawiać się złu, ale czy to zmieni obecną sytuację?

prywatne Krzysztof Liegmann
Dziś w polityce, której już w ogóle nie śledzę jest wiele pogardy i nienawiści. Ludzie dają wciągać się w grę, która rodzi strach i obawę, a to daje im jeszcze więcej władzy. Próbują agresję stłumić agresją. Wykorzystują to media, które z wielką przyjemnością karmią społeczeństwa tylko złymi informacjami. Tworzy to ogólne poczucie, że już dobrego nie będzie i jedynie co można zrobić to się podporządkować.


Wiele osób mówi, że stanie z boku, to podporządkowanie się uciskowi. Tak. Nie jest jednak staniem z boku nieuczestniczenie w tej nagonce jeden przeciw drugiemu. Nie ma potrzeby, aby brać udział w dawno zaplanowanych działaniach, które mają jedynie zasłonić prawdziwe działania i zagrywki rządzących oraz tzw opozycji. Ani jedni, ani drudzy nikomu nie służą. I trzeba dodać do tego wszystkiego jeszcze społeczeństwo, które dziś mocno się oburza, wychodzi na ulice i protestuje. Tylko pytanie: teraz? A gdzie większość z nich była w czasie wyborów? Nie. Nie chcę znać odpowiedzi, bo to nie tekst polityczny.


Zwróć uwagę na manipulację i grę w jaką być może dajesz się wciągać. Zaczynasz posługiwać się językiem, którego używają, aż w końcu wgrywasz sobie program, który wywołuje strach i lęk. Oglądasz programy informacyjne, jakbyś złudnie spodziewał się usłyszeć w nich coś dobrego. Nakręcasz się jeszcze bardziej dając „im” pożywkę, którą karmią swoje ego. Wychodzenie na ulicę w złości i nienawiści spowoduje jej jeszcze więcej, bo przecież rośnie to na czym się skupiamy najbardziej. I „oni” o tym wiedzą, więc podsycają jeszcze bardziej gniew i złość, która zatruwa nie tylko umysły, ale również serca. Tak lepiej utrzymuje się władzę i kontrolę.A gdybyś tę energię spożytkował w zupełnie inny sposób. Gdybyś zaczął odczuwać jeszcze więcej dobra i miłości, którą zacząłbyś zmienić swój świat na lepsze. Gdybyś tym zaczął zachęcać innych do zmiany postawy i postrzegania świata. Jeden mały wszechświat zachęciłby kolejny. I tak czyniąc dobro w swoim życiu, każdy ma możliwość dokonać zmiany w świecie. Bo Ty jesteś zmianą, której w nim oczekujesz. Nikt inny. A więc możesz żyć życiem tych, którzy ciebie w niego wciągają albo zacząć żyć swoim. Nikt nie ma władzy nad człowiekiem, który ma lub odbudował siebie i swoje poczucie własnej wartości.


Wyobraź sobie, że rosnący trend znikania telewizorów z domów i mieszkań urośnie w siłę. Gdyby tak jeden po drugim ludzie przestali oglądać „serwisy informacyjne”, para seriale i w ogóle całą tą medialną papkę. Gdyby spadła oglądalność i sprzedaż brukowej prasy? Czy przypadkiem nie oznaczałoby to zmiany? Czy nikt by tego nie zauważył? A przecież to jeden ze sposobów pokazania co jest dla nas naprawdę ważne. Nikt nie biegałby za sensacją w polityce czy u celebrytów, tylko wróciłoby rzetelne dziennikarstwo. Nikt nie zaprosiłby do programu dwóch wyuczonych polityków, którzy mają stwarzać pozory walki politycznej, abyś Ty uwierzył w ten show. Dziś oni wykorzystują Ciebie, ale możesz to zmienić. Tylko musisz zacząć od siebie. Wbrew pozorom działania tłumu na ulicy są mniej skuteczne niż wewnętrzna zmiana postawy i przekonań każdej jednostki społecznej. Ciebie.

Świat. Twój świat jest taki, jak chcesz go widzieć. A nie taki, jakim tworzy ci go ktoś inny. Tak stworzyli, to społeczeństwo, ale dziś staje się ono coraz bardziej świadome. I im więcej ludzi będzie o tym mówiło, tym większa szansa na powszechną zmianę postaw każdego obywatela. To do nas wszystkich należy nasz kraj i świat, a nie elit, którym wydaje się, że pieniądze zawładną ludźmi. To jedynie strach i lęk dzięki ich pozornej sile, mogą zniszczyć wartości. Tylko czy tak musi być? Nie stój biernie, ale nie czyń też zła i agresji, bo wtedy jesteś po tej samej stronie. Zacznij czynić dobro w swoim życiu, a to moc, która przyciągnie innych.

„Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” - św. Jan Paweł II


Nikt nie da Ci dobra, dopóki nie dasz sobie go sam...

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem