O autorze
Krzysztof Przybył jest prezesem Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, znanej od ponad dwudziestu lat jako organizator konkursu „Teraz Polska”, nad którym honorowy patronat sprawuje Prezydent RP. W ramach tej inicjatywy wyróżniono setki polskich firm, oferujących najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Cel Fundacji to promocja dobrych, polskich marek, a jednocześnie przyczynianie się do wzmacniania marki Polska w Europie i na świecie.

Futbol zamiast polityki!

Za dużo ostatnio pisałem o tym, co niepokoi lub przynajmniej powinno niepokoić – zwłaszcza polityków. Dziś będzie bardziej optymistycznie. Bo jeżeli nic tak nie dzieli Polaków, jak polityka, to nic tak nie jednoczy, jak sport. Zwłaszcza wtedy, gdy w grę wchodzi całkiem realna szansa na sukcesy narodowej drużyny.Przed nami piłkarskie mistrzostwa świata. Oczywiście, ze względu na czas i miejsce tych rozgrywek od polityki całkiem nie uciekniemy, lecz przynajmniej trudniej będzie tryumfy albo porażki polskiej reprezentacji wpisywać w działania tej czy innej partii. Przyznam, że w ostatnich latach wszelkie olimpiady, puchary, mundiale mają dla mnie pozytywny wydźwięk nie tylko w wymiarze sportowych emocji. Chodzi właśnie o to, że w tym czasie sportowe emocje (zdrowe) tłumią emocje polityczne (niezdrowe). Można odpocząć od zgiełku.
W Rosji będziemy walczyć o kilka rzeczy. O sportowe sukcesy - oczywiste. O zaspokojenie narodowej dumy – wiadomo. Tłumaczyć nie trzeba. Stawką będzie również prestiż Marki Polska. Budujemy go dzięki sukcesom polskich firm (a propos, uroczysta Gala Konkursu „Teraz Polska” już 18 czerwca!), ludzi nauki i kultury, a także – sportowców. Na szczęście w tym ostatnim obszarze z roku na rok mamy coraz więcej powodów do zadowolenia.
Do Rosji pojadą tylko nieliczni kibice. Miliony będą dopingować naszych futbolistów w strefach kibica i przed telewizorami. Największa strefa w Polsce powstanie w stolicy na PGE Narodowym. Nowa szefowa obiektu w pierwszych tygodniach swego urzędowania będzie zatem odpowiedzialna za wielki projekt. Trzymam kciuki! Telewidzowie mają powody do zadowolenia. Kilka dni temu kanał TVP Sport wszedł na multipleks naziemnej telewizji cyfrowej MUX-3. Oznacza to, że jest on już kanałem otwartym, dostępnym dla wszystkich widzów – jako jedyny kanał sportowy w kraju. Jeżeli mówimy o misyjności publicznej telewizji, to taki ruch wpisuje się znakomicie w misję publicznego nadawcy. Brawo!
Czego życzę piłkarzom i nam wszystkim przy okazji sportowego święta? Piłkarzom sukcesów, rzecz jasna, ale sukcesów w dobrym stylu. A nam, Polakom – pozytywnych emocji, dobrego kibicowania i jedności. Jedności chociaż na ten czas, bo jest nam ona bardzo potrzebna.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY
0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców

DADHERO

0 0Osiem rzeczy, których nauczyła mnie 11-letnia córka
0 0Czemu to trwało tyle lat?! W końcu ktoś stworzył adidasy, w których można chodzić całą zimę
0 07 rzeczy, które sprawiają, że Kaczyński ma ból głowy po wyborach. Nie będzie świętowania
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię