O autorze
Krzysztof Przybył jest prezesem Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, znanej od ponad dwudziestu lat jako organizator konkursu „Teraz Polska”, nad którym honorowy patronat sprawuje Prezydent RP. W ramach tej inicjatywy wyróżniono setki polskich firm, oferujących najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Cel Fundacji to promocja dobrych, polskich marek, a jednocześnie przyczynianie się do wzmacniania marki Polska w Europie i na świecie.

„Pracodawca Godny Zaufania” – na jesieni poznamy kolejnych laureatów

Wakacje czas skończyć, wydarzenia gospodarcze czas zacząć! Jutro startuje Forum Gospodarcze w Krynicy-Zdroju, jeden z ważniejszych punktów w kongresowym roku polskiego biznesu. Ale, o czym stale warto przypominać, biznes to nie tylko pomnażanie pieniędzy i możliwości, to również wykorzystywanie tychże pieniędzy i możliwości w dobrym celu. Na przykład po to, by tworzyć jak najlepsze warunki pracy. I już za kilka tygodni, w pierwszej połowie października, poznamy laureatów IX edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” – współorganizowanego przez Fundację „Teraz Polska” i Krajową Izbę Gospodarczą.


W konkursie (którego pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku) nagradzane są firmy i instytucje, sięgające po niebanalne i skuteczne rozwiązania w zakresie polityki pracowniczej – uwzględniając rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw.
Laureatów wyłania Kapituła, złożona z przedstawicieli uczelni wyższych, organizacji przedsiębiorców i think tanków. Są w niej reprezentowane m.in.: Instytut Staszica, Instytut Libertatis, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca (organizator forum WELCONOMY in Toruń).
W tym roku konkursowi stuknie dziesięć lat, bo pierwsza edycja została rozstrzygnięta dokładnie 20 października 2009 roku. Przez tę dekadę w zakresie zrozumienia celów polityki pracowniczej dokonały się bardzo duże zmiany. Widać to również w podejściu do konkursu i zainteresowaniu firm. Na początku chęć pochwalenia się stosowanymi rozwiązaniami mieszała się z obawą: po co się wychylać, po co budzić zawiść konkurencji, narażać się na oskarżenia, że coś można było zrobić lepiej… Wiele firm, zanim zdecydowało się wypełnić ankietę, musiało rozwiać wątpliwości. Teraz te obawy zniknęły. Nie tylko dlatego, że mamy dobrą sytuację gospodarczą i firmy zabiegają o pracowników. Po prostu prowadzenie polityki partnerstwa wobec pracowników stało się normą. Dobrą normą. Przedsiębiorcy są w tym zakresie bardzo kreatywni.
W Konkursie o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” prócz pracodawców wyróżniani są dziennikarze, zajmujący się problematyką pracowniczą. To, że podejście w tym obszarze ewoluowało, jest również ich zasługą. Popularyzowali, zachęcali, lecz – gdy była taka potrzeba – piętnowali nadużycia.
Miarą renomy, jaką w ciągu dziesięciu lat zyskało nasze przedsięwzięcie, jest liczne grono patronów: ministerstwa (m.in. Energii, Inwestycji i Rozwoju, Rolnictwa i Rozwoju Wsi), a także Prezydent m.st. Warszawy. Nie jest ono zamknięte i zapraszamy do współpracy wszystkie chętne instytucje.
Zachęcam do śledzenia strony Konkursu, gdzie będą umieszczane wszystkie nowe informacje o IX Edycji. I, mam nadzieję, do zobaczenia na uroczystej Gali!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii