O autorze
Łukasz Skawiński - biegowy parweniusz i sportowy ignorant. Jedyny polski biegacz-amator dysponujący predyspozycjami i umiejętnościami w tym zakresie analogicznymi do zdolności Usaina Bolta w pchnięciu kulą. Dzielnie walczący "przeciwko przeciwnościami losu" entuzjasta zawodów, których głównym celem jest dobra zabawa, odnajdujący w sporcie sposób na ucieczkę od codziennej bieganiny i jednocześnie pogodzony z faktem obstawiania tyłów trzydziestolatek marzący po cichu o złamaniu magicznej granicy 40 minut na "dyszkę".
Prywatnie szczęśliwy mąż i przedsiębiorca wdrażający z zapałem nowe technologie w reklamie internetowej i z uporem maniaka ewangelizujący reklamodawców, znajomych i rodzinę na nadchodzącą rewolucję, symptomów której wyczekuje już od kilku lat. Człowiek renesansu lub przynajmniej średniowiecza, próbujący zrozumieć mechanizmy tego świata absolwent Wydziału Fizyki UW i Szkoły Głównej Handlowej, pasjonat historii, militariów i weekendowy gracz w paintballa występujący w barwach warszawskiej drużyny Pretorians. A po godzinach miłośnik dobrej whisky single malt, gier strategicznych oraz kultury hiszpańskiej.

O wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Lub odwrotnie.

Niedoszły maratończyk pozdrawia utytułowanego.
Niedoszły maratończyk pozdrawia utytułowanego. mat. własne
W swoim ostatnim wpisie, jaki miałem przyjemność popełnić na łamach naTemat.pl, pomstowałem na jeden z zeszłorocznych biegów, w którym wziąłem udział przeciwstawiając go tegorocznemu Półmaratonowi Warszawskiemu. Jednak niezwłocznie po publikacji tegoż artykułu, w zaciszu domowego ogniska, moja bardzo dociekliwa (i kochana) małżonka zwróciła mi uwagę, iż oba porównywane wydarzenia były w zasadzie bardzo podobne do siebie. No tak, ale…Zawsze przy tego typu dyskusjach na temat preferencji wraca do mnie jak bumerang łacińska sentencja o możliwości prowadzenia polemiki na temat gustów, która jest rozstrzygalna tak samo jak oczywisty jest wybór pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia i Świętami Wielkiej Nocy. Każde ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne, jak zwykł był mawiać pewien elektryk ze Stoczni Gdańskiej.

To samo tyczy się oczywiście pozostałych aspektów życia - zarówno tych ważnych jak i tych trochę mniej istotnych. Suma drobnych elementów, które na pozór mogą się wydawać błahe i zupełnie nieistotne dla jednych, dla innych są kluczowym elementem decydującym o konkretnej preferencji. Analogicznie prezentuje się kwestia moich zapatrywań na, w gruncie rzeczy bardzo podobne do siebie, imprezy biegowe - Biegnij Warszawo i Półmaraton Warszawski. Obie dawały unikalną możliwość biegania po zamkniętych na tę okoliczność ulicach Warszawy i zobaczenia z zupełnie innej perspektywy jej bezsprzecznie najciekawszych fragmentów. Jednak drobne acz niezwykle ważne dla mnie puzzle tej układanki sprawiły, że co do pierwszej mam szereg zastrzeżeń, tak o drugiej mimo kilku niedociągnięć będę wypowiadał się jedynie w superlatywach.

Z całą pewnością decydujący wpływ na moją ocenę obu wydarzeń miała kwestia organizacji. Zarówno pierwsze jak i drugie wydarzenie skupiło ogromną ilość uczestników - Biegnij Warszawo ukończyło 11.856 osób a Półmaraton Warszawski 11.149 osób. Jednakże w przypadku pierwszego odniosłem wrażenie, że organizator został całkowicie zaskoczony frekwencją i ledwo sobie poradził z zalewem uczestników, tak w przypadku drugiego nic nie było dziełem przypadku - dobrze zorganizowane depozyty i przebieralnie, wyznaczone strefy startowe, pacemakerzy. Wisienką na torcie w przypadku półmaratonu była możliwość biegnięcia przez Łazienki Królewskie przy akompaniamencie trąbek Bractwa Kurkowego i finisz na błoniach Stadionu Narodowego w grupie dobrych biegaczy reprezentujących wysoki poziom. Dlatego o ile nad startem w tegorocznej edycji Biegnij Warszawo dwa razy się zastanowię, tak na przyszłoroczny Półmaraton Warszawski zapisuję się bez chwili zastanowienia, gdy tylko ruszą zapisy.


Oczywiście, dopuszczam absolutnie możliwość, gdzie wszystkie wymienione przeze mnie zalety świadczące na korzyść jednej imprezy będą wadami całkowicie ją dyskwalifikującymi dla innej osoby i nie mam zamiaru nawet przez chwilę z taką przeciwstawną opinią polemizować. Przyjmuję po prostu do wiadomości akceptującej, że pisanki są lepsze od choinki. Lub odwrotnie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
0 0Półtora tysiąca euro za pracę 4 godziny dziennie. Taka oferta czeka na chętne dziewczyny, ale jest pewien szczegół
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!
Oknoplast 0 0Na takiej sprzedaży korzystają wszyscy. Polska marka promuje model "na później"
Actina Pact 0 0Albo dobrze, albo tanio? Ta firma potwierdza, że można mieć wszystko i to w bardzo trudnej branży
HYDEPARK 0 0Amatorzy często trenują tak ostro jak zawodowcy. Różnica często się zaciera
0 0Święta to czas (u)dawania. Tomasz Kot w poruszającym spocie, daje cenną lekcję
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Była pierwszą polską influencerką, kochała kobiety i seks. Łempicka to dziś ikona