O autorze
Urodziłem się w 1947 w Olsztynie. Studiowałem na Politechnice Warszawskiej. Po wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 trafiłem do obozu internowania. Jestem laureatem Nagrody im. Barbary Sadowskiej za całokształt twórczości. Od 2007 roku prowadzę w różnych miejscach warsztaty „pisania twórczego” (m.in. w IBL PAN). Wraz z żoną Anną Janko przebywałem wielokrotnie na stypendiach twórczych za granicą. Na stałe mieszkamy w Warszawie. Wydałem ileś książek poetyckich i prozo-poetyckich. Pracowałem w różnych mediach i wydawnictwach. Dziś jestem emerytem, ale przecież nie złożyłem broni literackiej. Zamierzam pisywać w portalu NaTemat, ponieważ cenię sobie wysoki poziom, dynamizm, piękną szatę graficzną i logistykę portalu, a także szanuję osoby, które go prowadzą (czy współprowadzą).

10 urodziny Twarzoksiążki

Fejsbuk czy Fejsbóg?
Fejsbuk czy Fejsbóg? Internet
4 lutego 2014. Dzisiaj są dokładnie dziesiąte urodziny Fejsbuka. Populacja tego portalu w skali światowej równa jest liczbie mieszkańców Indii (miliard dwieście tysięcy).


Niektórzy piszą „Fejsbuk” przez „ó” z kreską i „g” na końcu bo uznali, że Twarzoksiążka to nowe Pismo Święte globalnej religii. Do niedawna socjologowie mediów dzielili czas na BC (before computers) i AC (after computers). Obecnie mówi się o erach BF i AF, czyli przed Fejsbukiem i po nim. Kreator Fejsbuka (czy Fejsboga), Mark Zuckerberg, dopiero w tym roku ukończy 30 lat, zatem wypada go zaliczać nadal do młodzieży. Średnia wieku wyznawców serwisu oscyluje wokół 22 wiosen (jak podaje Wikipedia); a więc wszystkim tym rzeczywiście rządzi młodość. Ja, z moim siódmym krzyżykiem na karku, czuję się w takim towarzystwie jak eksponat muzealny. Jednak lubię swój status muzealny, bo lubię być zwiedzany… No po prostu lubię. :)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie