O autorze
Konopie to moja pasja. Od 15 lat zajmuję się popularyzacją wiedzy na temat wszechstronnego wykorzystania tej rośliny - zarówno w teorii jak i praktyce. Przez wiele lat aktywnie angażowałem się w działalność społeczną i polityczną ukierunkowaną na uwolnienie konopi z restrykcji prawnych. Współtworzyłem portal hyperreal.info, byłem redaktorem naczelnym Gazety Konopnej Spliff, aktywistą Kanaby i rzecznikiem prasowym Wolnych Konopi. Kandydowałem do Sejmu i Parlamentu Europejskiego promując ideę zielonej gospodarki opartej na konopiach. Chcąc udowodnić, że głoszone przeze mnie tezy mają pokrycie w rzeczywistości, stworzyłem największą w Polsce firmę konopną, która po kilku latach zatrudniała 100 osób i generowała dziesiątki milionów złotych przychodu. W 2019 roku założyłem Kombinat Konopny, którego celem jest kontynuowanie dotychczasowych osiągnięć w nowych dziedzinach przemysłu i prowadzenie badań nad agrotechniką i przetwórstwem konopi m.in. w kierunku wykorzystania włókienniczego.

www.facebook.com/maciejkowalski85
www.facebook.com/kombinatkonopny

Samorządówka to nie polityka. Kandyduj!

Państwowa Komisja Wyborcza
Polacy ledwo zdążyli ochłonąć po kampanii do Parlamentu Europejskiego, a za rogiem już czyhają na nich wybory. Po cichej rewolucji w ordynacji, większość radnych w Polsce zostanie wybranych w jednomandatowych okręgach wyborczych. Zamiast narzekać, że jest źle - zaangażuj się. Kto, jak nie Ty?


Samorząd terytorialny zajmuje się głównie sprawami bliskimi ludzi. Radni gminy dbają o codzienne funkcjonowanie miasta, a wójt/burmistrz/prezydent nie bez powodu nazywany jest "gospodarzem". Rada miasta to nie polityka, którą znasz z telewizji - nie ma tu OFE, Smoleńska ani Baracka Obamy. Choć zdarzają się niechlubne wyjątki, polityka samorządowa na szczeblu lokalnym jest daleka od tej, znanej z Wiejskiej 4/6/8 - pełnej jadu, złośliwości i knucia jak najlepiej opluć przeciwnika. Nie ma się czego brzydzić.

Kandyduj...

Dodatkowo, zauważalne zmiany na lepsze powinny nastąpić w związku z drastyczną zmianą sposobu, w jaki wybierać będziemy radnych. Poza największymi miastami, radni miast i gmin wybierani będą w jednomandatowych okręgach wyborczych (JOW). Co to oznacza w praktyce? Koniec z partyjnymi listami, zapychaniem dziur anonimowymi działaczami, rozmyciem odpowiedzialności itd. To, czy zostaniesz radnym/radną, zależy tylko od Twojego zaangażowania, pracy, pomysłu i umiejętności przekonywania ludzi.

Kandyduj!

Większość osób, biorących udział w wyborach, to osoby bezpartyjne. Założenie komitetu wyborców nie jest skomplikowane, a w JOW nie potrzebujesz sztabu specjalistów od marketingu, ogromnych pieniędzy i znanego nazwiska. Kandyduj - serio. Warto. Wybory w 2014 będą przełomowe, ponieważ po raz pierwszy nie będzie tu partyjnych list, które zawsze dawały przewagę politycznym dinozaurom. Denerwuje Cię sposób, w jaki zarządzane jest Twoja miejscowość? Zrób coś z tym. Kandyduj :)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...