O autorze
Konopie to moja pasja. Od 15 lat zajmuję się popularyzacją wiedzy na temat wszechstronnego wykorzystania tej rośliny - zarówno w teorii jak i praktyce. Przez wiele lat aktywnie angażowałem się w działalność społeczną i polityczną ukierunkowaną na uwolnienie konopi z restrykcji prawnych. Współtworzyłem portal hyperreal.info, byłem redaktorem naczelnym Gazety Konopnej Spliff, aktywistą Kanaby i rzecznikiem prasowym Wolnych Konopi. Kandydowałem do Sejmu i Parlamentu Europejskiego promując ideę zielonej gospodarki opartej na konopiach. Chcąc udowodnić, że głoszone przeze mnie tezy mają pokrycie w rzeczywistości, stworzyłem największą w Polsce firmę konopną, która po kilku latach zatrudniała 100 osób i generowała dziesiątki milionów złotych przychodu. W 2019 roku założyłem Kombinat Konopny, którego celem jest kontynuowanie dotychczasowych osiągnięć w nowych dziedzinach przemysłu i prowadzenie badań nad agrotechniką i przetwórstwem konopi m.in. w kierunku wykorzystania włókienniczego.

www.facebook.com/maciejkowalski85
www.facebook.com/kombinatkonopny

Konserwa ze 100% Polaka

Sonda uliczna (04.06.2015)
Sonda uliczna (04.06.2015) ewybory.eu
1. Kato-konserwa 2. Anarcho-konserwa 3. Lelumpolelum-konserwa


"Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę..." - gdyby, gdyby, gdyby. Nie obędą się. Gdyby miały się odbyć, to od dwóch miesięcy bylibyśmy atakowani przekazem kampanijnym i znali realnych kandydatów. Przecieram oczy ze zdumienia widząc 28% poparcie dla formacji, która mówi "głosuj na człowieka, nie na partię" i poza liderem nie pokazuje żadnej twarzy. Pawłowi Kukizowi życzę takich zmian w ordynacji, by mógł - jak Silvio Berlusconi - wystawić się na jedynce w każdym okręgu. Wtedy może coś z tego będzie.

Tymczasem ja osobiście robię krok do tyłu. Cimoszewicz zniesmaczony polityką zaszył się w puszczy, ja uciekam na pole konopi. Środowisko, z którym jestem związany politycznie, dostało miesiąc temu łomot przy urnie i dla mnie sygnał wyborców jest czytelny. Nie będę na siłę zmieniać poglądów, by dopasować je do aktualnie obowiązujących trendów. Tylko Cud może mnie przekonać do aktywnego zaangażowania się w jesiennych wyborach, ale póki co Cud nie może się zdecydować. Realizować program przyjaznego i świeckiego państwa można nie tylko za pomocą narzędzi czysto politycznych - de facto i tak jako poseł opozycji ma się całkowicie związane ręce. Więcej realnej zmiany w otaczającym świecie można wprowadzić np. prowadząc firmę - pokazując, że "da się", że nie trzeba wyjeżdżać z kraju, że można zatrudniać ludzi na dobrych warunkach i prowadzić społecznie odpowiedzialną działalność gospodarczą z korzyścią nie tylko dla siebie, ale i dla środowiska, ludzi i regionu.

Polub mój fanpage:

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Byłam przed 30, a nie chciało mi się żyć". Patrycja schudła 50 kg, pokonała hashimoto i depresję
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
SAP 0 0Od personalizacji adidasów do zatrzymania powodzi. Oto jak transformacja cyfrowa zmienia nasze życie
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!