O autorze
Konopie to moja pasja. Od 15 lat zajmuję się popularyzacją wiedzy na temat wszechstronnego wykorzystania tej rośliny - zarówno w teorii jak i praktyce. Przez wiele lat aktywnie angażowałem się w działalność społeczną i polityczną ukierunkowaną na uwolnienie konopi z restrykcji prawnych. Współtworzyłem portal hyperreal.info, byłem redaktorem naczelnym Gazety Konopnej Spliff, aktywistą Kanaby i rzecznikiem prasowym Wolnych Konopi. Kandydowałem do Sejmu i Parlamentu Europejskiego promując ideę zielonej gospodarki opartej na konopiach. Chcąc udowodnić, że głoszone przeze mnie tezy mają pokrycie w rzeczywistości, stworzyłem największą w Polsce firmę konopną, która po kilku latach zatrudniała 100 osób i generowała dziesiątki milionów złotych przychodu. W 2019 roku założyłem Kombinat Konopny, którego celem jest kontynuowanie dotychczasowych osiągnięć w nowych dziedzinach przemysłu i prowadzenie badań nad agrotechniką i przetwórstwem konopi m.in. w kierunku wykorzystania włókienniczego.

www.facebook.com/maciejkowalski85
www.facebook.com/kombinatkonopny

A kiedy wyście przychodzili po nas...

§ 1. Milicjant, tzn. "władza", zawsze ma rację.
§ 1. Milicjant, tzn. "władza", zawsze ma rację. fot. Maciej Kowalski
Pełen patosu manifest KOD opublikowany w GW pod tytułem "a kiedy przyjdą także po mnie", można skrócić do bardzo prostej zasady: "Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy (...) to jest zły uczynek (...). Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy".


Kilka dni temu Gazeta Wyborcza, powołując się na facebookowy profil KOD, opublikował "praktyczny poradnik" dla osób, którym wydaje się, że każdego ranka obudzić ich mogą smutni panowie od Zbigniewa Z. i Antoniego M. Do samego tekstu właściwie ciężko mieć jakiekolwiek zastrzeżenia - de facto jest to kopiuj-wklej ze schematów postępowania w każdym represyjnym systemie. Podobne teksty od lat krążą po różnych grupach, których działalność była i jest nie na rękę aktualnie obowiązującej władzy.

Niesmak, jaki budzi we mnie ten tekst, wynika z czego innego - ci sami ludzie, którzy dziś dumnie prężą pierś w obronie demokracji, zachowywali się dokładnie tak, jak owe najczarniejsze charaktery ze wspomnianego poradnika. Sam osobiście znam dziesiątki przypadków osób, które za działalność społeczną były traktowane za rządów PO-PSL jak śmieci, zamykane bezpodstawnie w aresztach na długie miesiące, bite i zmuszane do składania fałszywych zeznań - wszystko, by zadowolić "milicjanta".

Rządom PiS można wiele zarzucić - nigdy, ale to nigdy, nie uwierzę jednak w szczere przesłanki ruchu, wykorzystującego autentyczne oburzenie dużej części społeczeństwa, jeśli jego twarzami będą uśmiechnięte mordki Grzesia Schetyny czy Sławka Neumanna, który notabene osobiście ponosi część odpowiedzialności za szykany i cierpienie, jakie niepotrzebnie spada na pacjentów chcących się leczyć marihuaną.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
0 0"Kapelani zamiast personelu". Ten lekarz stworzył grupę, która tropi patologie w szpitalach
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Samsung 0 0Jak żyć szybko i nie zwariować? Oto gadżety, które ci w tym pomogą
0 0Będzie nowe państwo w Unii Europejskiej? Tusk dał zielone światło
0 0Poruszający apel Strzembosza. Chce od premiera męskiej decyzji ws. Ziobry