O autorze
Konopie to moja pasja. Od 15 lat zajmuję się popularyzacją wiedzy na temat wszechstronnego wykorzystania tej rośliny - zarówno w teorii jak i praktyce. Przez wiele lat aktywnie angażowałem się w działalność społeczną i polityczną ukierunkowaną na uwolnienie konopi z restrykcji prawnych. Współtworzyłem portal hyperreal.info, byłem redaktorem naczelnym Gazety Konopnej Spliff, aktywistą Kanaby i rzecznikiem prasowym Wolnych Konopi. Kandydowałem do Sejmu i Parlamentu Europejskiego promując ideę zielonej gospodarki opartej na konopiach. Chcąc udowodnić, że głoszone przeze mnie tezy mają pokrycie w rzeczywistości, stworzyłem największą w Polsce firmę konopną, która po kilku latach zatrudniała 100 osób i generowała dziesiątki milionów złotych przychodu. W 2019 roku założyłem Kombinat Konopny, którego celem jest kontynuowanie dotychczasowych osiągnięć w nowych dziedzinach przemysłu i prowadzenie badań nad agrotechniką i przetwórstwem konopi m.in. w kierunku wykorzystania włókienniczego.

www.facebook.com/maciejkowalski85
www.facebook.com/kombinatkonopny

Konopie pod choinkę

Cannabis sativa L.
Cannabis sativa L. www.hempoland.eu
Skarpety, krawat... a może konopie? Jeśli wciąż zastanawiasz się, co podarować bliskim na święta - polecam prezenty z najbardziej wszechstronnej rośliny znanej ludzkości!


Zawsze z ostrożnością podchodziłem do tekstów typu "czterdzieści tysięcy zastosowań", ale jedno można powiedzieć na pewno - z konopi można zrobić (prawie) wszystko. Wprawdzie nie spodziewam się, że ktoś z was może pozwolić sobie na to, by pod choinką umieścić np. samolot wykonany z konopi, ale bardziej przyziemne kosmetyki, smakołyki, odzież czy suplementy diety - jak najbardziej! Oferta dostępnych na polskim rynku produktów wykonanych w 100% bądź przynajmniej z domieszką konopi rośnie ostatnio w zawrotnym tempie.

Wybierając coś dla siebie, krewnych i znajomych, polecam zwrócić uwagę na trzy najciekawsze moim zdaniem kategorie produktów. Pierwsza to ubrania z konopi. Jakość i właściwości tkanin i materiałów konopnych sprawiają, że pomimo często niezbyt przyjemnego pierwszego wrażenia, osobiście zakochałem się w konopnych ciuchach. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, by nie dać się nabrać na bawełniane ubrania z wielkim, zielonym liściem - czytajcie metki! Druga rzecz, której nie powinno zabraknąć pod choinką, to ekstrakty z konopi, o których w ostatnich latach zrobiło się tak głośno. Tu polecam oczywiście CannabiGold, najwyższej jakości polski produkt, za który mam przyjemność być odpowiedzialny ;) Trzecia, najmniej obciążająca portfel opcja, to żywność z konopi - mój osobisty faworyt to łuskane ziarno, które można dodawać praktycznie do wszystkiego (choć tu zrobiło się ostatnio niezbyt ciekawie, bo duża część dostępnych na rynku ziaren pochodzi z Chin).

Decydując się na konopne prezenty, warto wykorzystać tę okazję do porozmawiania w gronie rodzinnym na temat stereotypów, jakie przez ostatnie kilka dekad narosło wokół tej rośliny. Tylko w ten sposób - rozmową, miłymi gestami - możemy odczarować konopie i przyczynić się do tego, by związane z nią mity odeszły w zapomnienie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii
Duracell 0 0Zabawki z prawdziwą mocą. Służą nie tylko do zabawy
0 0Zebrali pół miliona dla okradzionej 99-latki. Teraz czytają, że się "wzbogacili"
0 0"Kapelani zamiast personelu". Ten lekarz stworzył grupę, która tropi patologie w szpitalach

TYLKO W NATEMAT

O TYM SIĘ MÓWI 0 0O co chodzi z #SilniRazem? Atak PiS jeszcze bardziej wypromował twitterową akcję
WYWIAD 0 0Posłanka PO "dopadła" kolejnego hejtera z internetu. Tłumaczy, dlaczego im nie odpuści
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
0 0Rodzicu, takiej szkoły dla twojego dziecka chce PiS. Przeczytałam nowy program partii
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał