O autorze
MACIEJ LEPIATO - ur. 18 sierpnia 1988r. w Poznaniu. Skoczek wzwyż. Rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Uprawia sport od czasów gimnazjum. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie już wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotego medalu na Paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku. Systematyczny, zmotywowany i wierzący w swoje możliwości, ciężko trenuje na przyszłe sukcesy. Obecnie największym marzeniem sportowca jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w 2016 r. w Rio de Janeiro.

Upały pomagają mi w treningach

Maciej Lepiato stypendysta Renault Handisport Team
Maciej Lepiato stypendysta Renault Handisport Team
Nie sądziłem, że kiedyś tak napiszę, ale naprawdę cieszę się z tych upałów.Mistrzostwa świata w Katarze, do których obecnie intensywnie się przygotowuję, będą odbywały się w wysokich temperaturach, więc ta fala upałów pozwala nam na trenowanie w chociaż trochę zbliżonych warunkach. Okazało się, że mój organizm dobrze reaguje i jakoś specjalnie się nie męczę.

Mogę trenować o dowolnej porze dnia. Ostatnio w najgorszym słońcu zrobiłem ponad 2-godzinny trening i czułem się naprawdę komfortowo. Wystarczy dbać o nawodnienie. Te doświadczenia treningowe nastrajają mnie optymistycznie w kontekście zbliżających się zawodów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...