O autorze
MACIEJ LEPIATO - ur. 18 sierpnia 1988r. w Poznaniu. Skoczek wzwyż. Rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Uprawia sport od czasów gimnazjum. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie już wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotego medalu na Paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku. Systematyczny, zmotywowany i wierzący w swoje możliwości, ciężko trenuje na przyszłe sukcesy. Obecnie największym marzeniem sportowca jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w 2016 r. w Rio de Janeiro.

2015 z rekordem i mistrzostwem

Maciej Lepiato stypendysta Renault Handisport Team
Dobiega końca rok 2015. W tym przedolimpijskim roku nie obyło się bez kontuzji i problemów ze zdrowiem, jednak z pełną satysfakcją mogę powiedzieć, że podsumowanie wypada rewelacyjnie!Po raz kolejny wykonałem wszystkie założenia i cele, jakie postawiłem sobie przed sezonem. Zdobyłem złoty medal na mistrzostwach świata i ustanowiłem nowy rekord świata! Jestem bardzo szczęśliwy. Dużym wsparciem była dla mnie firma Renault, która objęła mnie programem stypendialnym Renault Handisport Team i dała do dyspozycji bardzo praktyczny samochód Renault Captur.

Teraz trenuję bardzo intensywnie i jestem już po pierwszym zgrupowaniu przed igrzyskami w Rio. W końcu już za niecały rok, we wrześniu planuję podjąć próbę obrony olimpijskiego złota. Od stycznia ruszamy z treningami na pełnym obciążeniu. Czeka mnie minimum jedno zgrupowanie w miesiącu, więc dużo czasu nie będzie mnie w domu. Ale czego się nie robi, aby obronić medal olimpijski?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...