O autorze
Autor pierwszego w Polsce bloga o tematyce Bitcoin i cyfrowych walut - Satoshi.pl. Absolwent Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Organizator pierwszych w Polsce konferencji dotyczących Social Lending w latach 2011 i 2012 oraz Bitcoin i Blockchain w roku 2013. Prowadzi własne badania nad rozwojem cyfrowych walut i systemów płatniczych. Organizator comiesięcznych spotkań poświęconych tej tematyce. Współtwórca systemu AML/KYC - Coinfirm.io

Pierwszy bank na świecie - największy na Ukrainie PrivatBank wprowadza regularną obsługę Bitcoin

PrivatBank posiadający aż 2500 placówek, 7500 bankomatów i 12200 kiosków samoobsługowych, będący największym bankiem na Ukrainie staje się pierwszym bankiem na świecie, który oficjalnie wprowadził do swojej oferty korzystanie z Bitcoin w pełnej funkcjonalności – czyli przyjmowanie depozytów i wykonywanie przelewów w tej walucie. Wcześniej niemiecki FidorBank umożliwił korzystanie z Bitcoin do celów zawierania kontraktów i handlu instrumentami pochodnymi.


Członek Zarządu PrivatBanku – Aleksandr Witiaz ogłosił, że od dnia 20 grudnia 2015 zostanie uruchomiona między innymi obsługa depozytów oraz usługa pośrednictwa płatności w cyfrowej walucie Bitcoin, które będą dostępne dla wszystkich klientów banku. Pośrednictwo będzie polegało na przyjęciu płatności w BTC od kupujących i zaksięgowaniu tych środków na rachunku klienta banku, czyli sprzedawcy danego dobra czy usługi. A sam depozyt BTC będzie umożliwiał wpłacanie i wypłacanie środków z dowolnego miejsca na świecie.Jak widzimy na oficjalnej stronie PrivatBank z siedzibą w Dniepropietrowsku – integracja Bitcoin w systemie rozliczeniowym już się rozpoczęła. PrivatBank poza Ukrainą posiada swoje placówki także na Łotwie, w Portugalii raz na Cyprze i we Włoszech.
https://www.privat24.ua

Pierwszym, pilotażowym wdrożeniem płatności w Bitcoinach przez tą organizację będzie ukraiński sklep internetowy Allo.ua będący 83 największym portalem u naszych wschodnich sąsiadów – według rankingu Alexa.com. Zaś sam bank notowany jest dużo wyżej bo aż na 12 pozycji – http://www.alexa.com/siteinfo/privatbank.uaTym samym Ukraina staje się niekwestionowanym liderem w rozwoju cyfrowych walut nie tylko w Europie i na świecie. A optymistyczne wypowiedzi Zarządu Privatbanku “jesteśmy zainteresowani wdrożeniem kolejnych rozwiązań opartych o technologie Blockchain i Bitcoin” oraz pozytywne stanowisko Banku Centralnego Ukrainy daje prawo przypuszczać, że to dopiero ich pierwsze słowo i początek rewolucji w płatnościach internetowych, której jesteśmy świadkiem. I to z mocno nieoczekiwanej strony.


Od polskiej giełdy Bitcurex.com dowiedziałem się, że planują otwarcie konta w PrivatBanku w oddziale we Lwowie i umożliwienie wpłat przez pierwszy bank oficjalnie wspierający ideę cyfrowych walut.
https://www.privat24.ua/
http://en.privatbank.ua/individuals/branch-network/
http://bits.media/news/allo-ua-v-partnerstve-s-privatbankom-nachinaet-prinimat-bitkoin/
http://allo.ua
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...