O autorze
Autor pierwszego w Polsce bloga o tematyce Bitcoin i cyfrowych walut - Satoshi.pl. Absolwent Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Organizator pierwszych w Polsce konferencji dotyczących Social Lending w latach 2011 i 2012 oraz Bitcoin i Blockchain w roku 2013. Prowadzi własne badania nad rozwojem cyfrowych walut i systemów płatniczych. Organizator comiesięcznych spotkań poświęconych tej tematyce. Współtwórca systemu AML/KYC - Coinfirm.io

Co przyniesie branża Blockchain i Bitcoin w 2016?

Zdecentralizowana baza danych o nazwie Blockchain oraz pierwsza i największa cyfrowa waluta Bitcoin - nie przestają pozytywnie zaskakiwać. Zauważone przez takie podmioty jak VISA, Microsoft czy liderów świata bankowości - Citibank, Goldman Sachs ale też rodzimy PKO BP - technologie cyfrowych pieniędzy rozwijają się na tyle dynamicznie, że już dziś z dużą pewnością możemy powiedzieć: nie uwzględniać Bitcoin w swojej strategii innowacyjności i marketingu na lata 2016-2020 to tak jakby nie uwzględniać Internetu w latach 1995-2005.


Dynamicznie rozwijające się projekty - związane z Blockchain - będące obecnie w fazie beta, o których warto wiedzieć już dziś:


Factom.org
Księgi wieczyste w krajach takich jak Wielka Brytania czy Szwajcaria dostępne są w dość zrozumiały i przejrzysty sposób. Nawet w Polsce mamy już dużą dostępność tych danych przez internet. Ale co z ubogimi krajami Azji, Afryki czy częścią Ameryki Południowej? Jak zarządzać i sprawdzać te dane? Z pomocą przychodzi Factom.


Storj.io
Zdecentralizowana baza danych, pozwalająca przechowywać Twoje pliki zaszyfrowane i dużo bezpieczniejsze niż na Dropboxie.


Uproov.com
Chcesz udowodnić, że dany dokument istniał w określonym momencie w czasie? Albo podpisać konkretne zdjęcie i opublikować je na zawsze jako swoje i jako pierwszy? Uproov daje Ci taką możliwość. W sposób obiektywny i łatwo weryfikowalny.


Slock.it
Inteligentny zamek, który pozwala zablokować niemalże wszystko – od mieszkania, przez samochód po dostępną w części wspólnej budynku – pralkę, zmywarkę czy nawet motorówkę zaparkowaną nad jeziorem. Slock.it poprzez zastosowanie Smart Contracts i rozproszonej bazy danych jaką jest Blockchain umożliwia zarabianie na wypożyczeniu innym osobom wszystkiego, co tylko uda się “zablokować zamkiem”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...