O autorze
Autor pierwszego w Polsce bloga o tematyce Bitcoin i cyfrowych walut - Satoshi.pl. Absolwent Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Organizator pierwszych w Polsce konferencji dotyczących Social Lending w latach 2011 i 2012 oraz Bitcoin i Blockchain w roku 2013. Prowadzi własne badania nad rozwojem cyfrowych walut i systemów płatniczych. Organizator comiesięcznych spotkań poświęconych tej tematyce. Współtwórca systemu AML/KYC - Coinfirm.io

Wyciekło ponad 10 milionów plików dotyczących ukrywanych w Panamie pieniędzy polityków i osób publicznych

BBC
Panama Papers to stanowczo jeden z największych wycieków danych z Kancelarii Prawnej na świecie. Jest to baza kilkukrotnie większa niż Offshore Leaks, Swiss Leaks i Lux Leaks razem wzięte. Z Polaków – były prezydent Warszawy. Z Europy – Premier Islandii, ojciec Premiera Wielkiej Brytanii oraz Prezydent Ukrainy.


Królowie, Książęta, Premierzy, Prezydenci, Posłowie i inne osoby publiczne, które ukrywały pieniądze w Panamie – to wszystko od kilkudziesięciu godzin jest publicznie dostępne w internecie. I z uwagi na to, że zostało udostępnione m.in. w sieci torrent – nie zniknie a będzie stanowiło ciekawy materiał dla studentów, badaczy ale też dla organów ścigania. Oraz przestrogę – jak ważne jest bezpieczeństwo i higiena pracy z komputerem. Panamska Kancelaria Mossack Fonsecas z pewnością tych zasad nie przestrzegała.

projects.icij.org

projects.icij.org
bitcointalk.org
reddit.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...