O autorze
Autor pierwszego w Polsce bloga o tematyce Bitcoin i cyfrowych walut - Satoshi.pl. Absolwent Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Organizator pierwszych w Polsce konferencji dotyczących Social Lending w latach 2011 i 2012 oraz Bitcoin i Blockchain w roku 2013. Prowadzi własne badania nad rozwojem cyfrowych walut i systemów płatniczych. Organizator comiesięcznych spotkań poświęconych tej tematyce. Współtwórca systemu AML/KYC - Coinfirm.io

Cena Bitcoin osiągnęła najwyższą wartość w historii 1244 USD = 5084 PLN

bitcoinity.org
Cena cyfrowej waluty Bitcoin (istniejącej od 2009 roku), będącej wiodącą, globalną, zdecentralizowaną implementacją protokołu i bazy danych blockchain osiągnęła dziś najwyższą historycznie wartość = 1244 USD na giełdzie Bitstamp.Ewidentna jest euforia rynków i oczekiwanie na 11 marca 2017 kiedy to ma zostać ogłoszona decyzja o dopuszczeniu do obrotu bądź odrzuceniu wniosku o utworzenie Funduszu ETF. Jego powstanie umożliwi w łatwy sposób zakup jednostek cyfrowej waluty Bitcoin przez instytucje, spółki, banki i rządy - na podobnej zasadzie co zakupy akcji spółek na tradycyjnych giełdach papierów wartościowych.

Zalecam ostrożność, gdyż jak mówi przysłowie:
"Jeśli Twój fryzjer zaczyna kupować akcje to znak, że pora sprzedawać".

Warto podkreślić, że także dziś po raz pierwszy cena 1 Bitcoin przekroczyła koszt zakupu 1 uncji złota. Jest to niewątpliwie temat bardzo ciekawy i chwytliwy dla mediów stąd możemy się spodziewać lawinowo rosnącej liczby publikacji prasowych co dodatkowo "podgrzeje" rynek.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...