O autorze
Magdalena Ogórek - Publicystka, dr nauk humanistycznych, historyk Kościoła, wykładowca akademicki, aktualnie w Małopolskiej Wyższej Szkole w Krakowie, była komentatorka telewizyjna oraz dziennikarka TVN24BIŚ, autorka programu „Atlas Świata”

W latach 2012 - 2014 konsultant w Narodowym Banku Polskim. Od 2008 do 2010 ekspert w Klubie Parlamentarnym SLD. W latach 2002 – 2005 pracownik administracji państwowej w tym: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Specjalista w Departamencie Unii Europejskiej i Współpracy, Międzynarodowej MSWiA i Departamencie Prasowym MSWiA, Rzecznik prasowy Europejskiej Konferencji Ministrów Spraw Wewnętrznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa w Europie, w Centrum Informacji Rządowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w Kancelarii Prezydenta i Biurze Integracji Europejskiej. Autorka dwóch pozycji książkowych o tematyce historycznej i artykułów naukowych, animatorka kampanii profilaktyki zdrowotnej dot. zwalczania nowotworu piersi.

Wykształcenie: dr nauk humanistycznych na Uniwersytecie Opolskim, ukończyła studia tematyczne w EIPA (European Institute of Public Administration ) w Maastricht, studia podyplomowe na kierunku Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

magdalenaogorek.eu

Dlaczego także lewica popiera niezależną i bezpartyjną kandydatkę.

Magdalena Ogórek
Magdalena Ogórek
Jak Państwo wiecie, mój program opiera się na trzech filarach: gospodarka rynkowa, więcej wolności dla obywateli oraz socjalne państwo. Podkreślam też sytuację młodzieży i zaznaczam bałagan prawny, jaki panuje w naszym kraju. Bałagan, który hamuje rozwój, cofa Polskę i niszczy obywatelom życie.


Na lewicy znają moje poglądy i wiedzą, że sprawy równouprawnienia kobiet, nierówności społecznych, wolności obywateli w sprawach światopoglądowych są dla mnie kluczowe. W mojej ocenie to te właśnie kwestie sprawiły, że lewica mnie popiera. Dodatkowym czynnikiem jest fakt, iż chcę zmienić całkowicie arbitralny charakter pracy urzędnika, jakim jest Prezydent. Decyzje w sprawach światopoglądowych chcę zostawić wyłącznie obywatelom, tj. ich przedstawicielom w Sejmie, a w przypadkach bardzo trudnych - do referendum. Jestem przekonana, iż jeden urzędnik, jakim jest Prezydent, nie ma moralnego prawa zmieniać decyzji obywateli i blokować ustawy światopoglądowe, jeżeli są one zgodne z konstytucją i nie ograniczają wolności obywateli. Urzędnik ma obowiązek być bezstronny i bezpartyjny, by stać na straży prawa - czyli konstytucji, w imieniu wszystkich.

Jest wiedzą powszechną, iż obecny Prezydent przypomina sobie o obywatelach o lewicowych poglądach tylko w czasie kampanii, czego przykładem są nagłe obietnice podpisania konwencji przemocowej, czy in-vitro. Ludzie lewicy wiedzą doskonale, iż jeżeli wygra obecny Prezydent, to lewica nie będzie miała już dla niego żadnego znaczenia i już nic więcej Prezydent dla wolności obywateli nie zrobi, gdyż nie będzie już mógł walczyć o reelekcję, zatem nie będzie już posiadał żadnej motywacji.

Są nawet tacy, którzy uważają wprost, że lepiej, by lewica nie miała przez następne lata żadnej reprezentacji w Sejmie, byle tylko udowodnić obecnemu zarządowi, iż mylił się, popierając ponadpartyjną kandydatkę. Są gotowi nawet poprzeć obecnego Prezydenta, byle tylko zrealizować swoje ambicje. Mają oni pełną świadomość, że poparcie w pierwszej turze obecnego Prezydenta to brak lewicy w przyszłym parlamencie, jednak, jak widać, ambicje przeważają i los ludzi o poglądach lewicowych kompletnie ich nie interesuje.


Jestem przekonana, że nie zawiodę obywateli bez względu na ich poglądy, ale proszę mnie nie wciągać w wewnętrzną walkę o wpływy na lewicy. W mojej ocenie zarząd lewicy powinien jaśniej przedstawić ludziom o poglądach lewicowych, dlaczego kandydatka walcząca o gospodarkę rynkową i socjalne państwo ma ich poparcie, gdyż dochodzi do sytuacji, iż to ode mnie zaczyna się oczekiwać, że włączę się w tę walkę. Ja jestem niezależna i bezpartyjna, ale przykro mi, gdy niektórzy „zatroskani” ludzie lewicy próbują - zamiast walczyć o jak najlepszy wynik w wyborach prezydenckich i pokazanie, że ludzie o poglądach lewicowych też mają szansę wejść do Sejmu - wolą w imię swoich ambicji doprowadzić do Sejmu bez lewicy przez następne lata.

Ja chcę gospodarki rynkowej, więcej wolności dla obywateli i socjalnego państwa. Tylko tyle i aż tyle.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem
0 0Orędzie Grodzkiego może zadziwić widzów TVP. I okazuje się, że Kurski nie ma tu nic do gadania
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
O TYM SIĘ MÓWI 0 0PiS po cichu majstruje przy funduszu wsparcia niepełnosprawnych. Tak sfinansuje obietnice
0 0TVP już szuka haków na Grodzkiego? Prześwietlono jego zeznanie majątkowe
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Hołownia na prezydenta? Bohater zamieszania w końcu zabrał głos
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO