O autorze
Rynki branżowe i zagraniczne

Nowe Warsaw Expo. Holding Ptak kupił Maximusa.

Obiekt Warsaw Expo w Nadarzynie
Obiekt Warsaw Expo w Nadarzynie Warsaw Expo
Holding Ptak to właściciel i oparator dwóch najważniejszych obiektów wystawienniczo handlowych w Polsce: Ptak Fashion City i Warsaw Expo. Oba obiekty kreują nowe na polskim rynku trendy nowoczesnego biznesu wystawienniczego oraz nowoczesnego modelu handlu łaczącego tradycyjny model handlu detalicznego i hurtowego z najnowszymi trendami e-commerce. Uroczyste otwarcie Warsaw Expo odbędzie się 20 listopada 2015.


O Warsaw Expo i Ptak Fashion City pisałem w NaTemat.pl już wcześniej. Warsaw Expo to największe w Polsce i Europie Środkowej, Międzynarodowe Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Ośrodek posiada 330 000 m2 zewnętrznej powierzchni, 143 000 m2 wewnętrznej powierzchni wystawienniczej oraz około 12 tys. miejsc parkingowych, co daje pierwsze miejsce pod względem wielkości wśród ośrodków targowych w Polsce i w Europie Środkowej. Ośrodek powstał z myślą o organizacji targów, wystaw, kongresów, konferencji oraz eventów komercyjnych.
Uroczyste otwarcie Międzynarodowego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Warsaw Expo odbędzie się podczas Warsaw Moto Show 2015.
Warsaw Expo to jedyny ośrodek targowy w Polsce o doskonałej dla organizatorów targów i wystawców lokalizacji. Położony jest 10 minut od największego w kraju międzynarodowego lotniska im. Chopina i 15 minut od ścisłego centrum Warszawy, przy zbiegu najważniejszych dróg krajowych S7 i S8 oraz autostrady A2. Dzięki temu Warsaw Expo stwarza idealne warunki do biznesowych spotkań na najwyższym poziomie w stolicy Polski - Warszawie. Warszawa jest także miejscem, gdzie znajduje się wiele siedzib najważniejszych firm zagranicznych obecnych w Polsce. Wszystko to sprawia, że Warsaw Expo ma sznasę stać się ważnym ośrodkiem na biznesowej mapie Europy i świata.


W wypowiedzi dla jednego z czasopism branżowych Dawid Ptak, Członek Zarządu Holdingu Ptak S.A. powiedział: " Warsaw Expo powstało na przedmieściach Warszawy, z uwagi na potencjał jaki w sobie kryje. To jedyny ośrodek wystawienniczy w Polsce, który położony jest 10 minut od międzynarodowego lotniska i 15 minut od ścisłego centrum Warszawy. Stwarza to idealne warunki, aby targi nabrały międzynarodowego charakteru. To też cel naszego ośrodka. Chcemy by Warsaw Expo stał się globalną areną wystawienniczą – mówi Dawid Ptak, Członek Zarządu Holdingu Ptak S.A. - W niedalekiej przyszłości planujemy wybudować Centrum Konferencyjno – Kongresowe i hotel. Dzięki kolejnym inwestycjom, będzie to miejsce łączące światowy biznes na najwyższym poziomie – stwierdza Dawid Ptak."


Targi Motoryzacyjne Warsaw Moto Show 2015 i uroczyste otwarcie Warsaw Expo
Targi Warsaw Moto Show
odbędą się w Warsaw Expo w Nadarzynie w dniach 20-22 listopada 2015. W jednym miejscu, spotkają się dealerzy światowych marek samochodów, najwięksi polscy producenci części do samochodów, firmy leasingowe, banki kredytujące zakup samochodów i inne firmy branży motoryzacyjnej.

Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji. Wszystkie zainteresowane osoby będą miały możliwość przetestowania wybranych modeli samochodów, a ci którzy zdecydują się na kupno auta, będą mieli zapewnioną kompleksową obsługę w jego nabyciu. Podczas Warsaw Moto Show będzie miała miejsce inauguracja Międzynarodowego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Warsaw Expo. Odbędzie się także prestiżowa impreza motoryzacyjna - Gala Auto Świat, podczas której zostanie rozstrzygnięty Plebiscyt „Złota Kierownica” na najlepsze auto 2015 roku. Warto dodać, że Moto Show jest organizowany z pomocą takich ekspertów, jak: Janusz Wojtyna, Andrzej Borowczyk i Maurycy Kochański.Podczas Warsaw Moto Show 2015 odbędzie się Wystawa Oldtimer czyli prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników motoryzacji klasycznej, kolekcjonerów, ale także rodzin z dziećmi. Podczas wystawy będzie można zobaczyć auta produkowane od 1897 roku poprzez auta z czasów PRL, aż do pojazdów jeszcze do niedawna widzianych na polskich drogach, young timerów.Dla poszukujących mocnych wrażeń przygotowano Pokazy Monster Truck. Każdy z pojazdów projektowany i budowany jest indywidualnie, co sprawia, że każdy pojazd to unikat. Te widowiskowe auta będzie można podziwiać podczas Warsaw Moto Show. Właściciele pojazdów przygotowali dla uczestników targów prawdziwe show.Warsaw Expo przygotowało szereg imprez wystawienniczych w roku 2016.

Już od stycznia 2016 w Centrum Wystawienniczym Warsaw Expo odbywać się będzie szereg imprez targowych, poczynając od Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW i Targów Biocontracting w styczniu, poprzez Tragi Remadays, Warsaw Home i Forum E-Solutions w lutym 2016 po Targi Techniki Pakowania i Opakowań 2016 i Międzynarodową Giełdę Kooperacyjną w marcu.

Kalendarz wszystkich imprez wystawienniczych organizowanych w Warsaw Expo w 2016 roku dostępny jest na stronie: WarsawExpo.euPtak Fashion City

Ptak Fashion City to jedyne w Europie Miasto Mody w którym funkcjonują tysiące firm produkujących odzież i co ważne, w większości są to polscy producenci. Miasto Mody tworzą ludzie działający kreatywnie w biznesie modowym. Każdego dnia do pracy przyjeżdża tu prawie 10 000 osób. Obecnie Miasto Mody posiada powierzchnię 250 000 m2, a w perspektywie 10-letniej planowane są kolejne inwestycje.

Ptak Fashion City jest miejscem prowadzenia wymiany handlowej pomiędzy producentami, importerami i kupcami z całego świata. Jest centrum eksportu polskiej odzieży na rynki światowe. Do Miasta Mody zaliczyć można również firmy i przedsiębiorstwa, które usytuowane są na obrzeżach, a są to hurtownie tkanin, dodatków krawieckich itd. W Ptak Fashion City swoje stałe studio telewizyjne posiada stacja Fashion TV.
Na Ptak Fashion City składają się różnorodne aktywności: Centrum Handlu Ptak, Ptak Moda, Ptak Expo oraz Ptak Outlet.
Holding Ptak S.A. to firma ciesząca się zaufaniem oraz blisko 20-letnim doświadczeniem w organizowaniu międzynarodowych imprez targowych, konferencji i pokazów komercyjnych.PtakModa.com to wyjątkowe miejsce stworzone z myślą o kupujących online. Ptak Moda zgromadziła najlepszych polskich projektantów w jednym miejscu. Asortyment nowoczesnego odzieżowego sklepu internetowego tworzony jest z pasją i zawsze z najwyższych jakościowo tkanin i dodatków. Krótkie i oryginalne serie pozwolą nadążać za najświeższymi światowymi trendami, a wszystko to w atrakcyjnych cenach.

" Dzięki rozwijającej się sieci sklepów stacjonarnych i powstaniu sklepu internetowego PtakModa.Com dajemy Ci możliwość robienia zakupów w wygodnym dla Ciebie czasie i miejscu. Nasi eksperci dbają o najwyższą jakość obsługi i są zawsze otwarci na wszelkie sugestie. Razem z Tobą mamy szansę uczestniczyć w tworzeniu centrum sprzedaży hurtowej i detalicznej na skalę światową."Pojawienie się na wystawienniczej mapie polski dwóch dużych obiektów z mocnymi imprezami targowymi i nowoczesnym podejściem do biznesu to duża zmiana istotna dla branży targowej, ale także dla wystawców oraz konsumentów. O Warsaw Expo i Ptak Fashion City dzięki często nowatorskiemu na polskim rynku podejściu do biznesu będzie w najbliższych latach głośno nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Materiał powstał w oparciu o materialy dostępne na stronach WarsawExpo.pl, PtakFashionCity.com oraz WarsawMotoShow.com