O autorze
Rynki branżowe i zagraniczne

Targi CES 2016. Drony, pojazdy autonomiczne, roboty i inne nowości.

CES 2016
CES 2016 CES
Targi CES 2016 to kolejna prezentacja trendów w elektronice użytkowej na najbliższy rok. Poniżej kilka nowości, które być może całkowicie zmienią naszą codzienną rzeczywistość.


Targi Consumer Electronics Show CES to największe na świecie targi elektroniki użytkowej oraz nowych technologii, odbywające się corocznie w styczniu w Las Vegas w Nevadzie. Tegoroczna edycja targów odbyła się w dniach 6-9 stycznia 2016.
Jedną z największych sensacji była prezentacja pierwszej powietrznej taksówki, czyli drona przystosowanego do transportu osób. Dron EHang 184 zaprezentowany został przez chińską firmę EHang, znaną dotychczas z produkcji dronów komercyjnych GhostDrone.


Kolejnym wydarzeniem na targach była prezentacja koncepcyjnego samochodu elektrycznego FFZero1 spółki Faraday Future, finansowanej przez chińską firmę LeTV. Firma ma ambicję podbić swoim pojazdem rosnący rynek pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych i w Chinach, rozpoczynając w 2018 roku produkcję seryjną.
Podczas targów został zaprezentowany pierwszy samochód elektryczny dla mas, Chevrolet Bolt EV, który na jednym ładowaniu baterii będzie mógł pokonać dystans 200 mil i ma kosztować w Stanach Zjednoczonych poniżej 30 000 USD.Kia Motors podczas targów zaprezentowała swój samochód autonomiczny, którego wybrane rozwiązania planuje wprowadzić do seryjnej produkcji już od 2020 roku.Szwajcarska firma Franka M. Rinderknechta Rinspeed zaprezentowała podczas targów koncepcyjna wersję autonomicznego samochodu Rinspeed Etos.Kolejną nowością obecną na targach był nowy model drona Typhoon H znanej chińskiej firmy Yuneec, wyróżniający się, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologi wizyjnej Intel, możliwością omijania napotkanych na swojej drodze obiektów.Ciekawostką był także mały dron belgijskiego start-upu Fleye, wyróżniający się zwartą, bezpieczną dla otoczenia obudową wirnika. Dron ma wymiary, kształt i wagę piłki do gry. Dron dzięki komputerowi pokładowemu można zaprogramować do samodzielnych lotów.Francuski potentat branży bezzałogowych pojazdów powietrznych, firma Parrot zaprezentowała na targach nowy rodzaj drona w kształcie skrzydła - Parrot Disco.Grupa firm: Intel, Xiaomi, Ninebot i Segway zaprezentowała samodzielnego robota domowego Ninebot poruszającego się na platformie Segway.Jednym z tematów przewodnich podczas targów CES 2016 był Smart Home.

Parrot zaprezentował inteligentną doniczkę do kwiatów, która dzięki zainstalowanym sensorom oraz systemowi dostarczania wody sama zadba o optymalne warunki oraz samodzielnie podleje Twoją roślinę, nawet podczas miesięcznej nieobecności.Więcej: FestiwalDronow.pl