O autorze
Rynki branżowe i zagraniczne

Jak dostać pieniądze z ZUS i UE, jak zarobić na recyklingu opakowań, jak zaoszczędzić w zakładzie produkcyjnym.

Fenix Systems
Fenix Systems Fenix Systems
Jak dostać pieniądze z ZUS i Funduszy Europejskich, jak zarobić na recyklingu opakowań, jak zaoszczędzić w zakładzie produkcyjnym poprzez optymalizację pakowania, dokąd eksportować w 2016 roku, gdzie tanio zrobić kurs operatora wózka widłowego. Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy podczas Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack które odbędą się w dniach 8-10 marca 2016 w hali F Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.Już za kilka dni rozpoczynają się Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2016. Podczas targów poza szeroką prezentacją maszyn i urządzeń do pakowania oraz opakowań odbędzie się przez 3 dni targowe kilkadziesiąt warsztatów i szkoleń branżowych. Wstęp na targi i udział w warsztatach jest bezpłatny !
Podczas targów odbędą się m.in. warsztaty firmy ECG Doradztwo Europejskie pokazujące jak pozyskać środki z Funduszy Europejskich 2014 - 2020 w przemyśle opakowaniowym pod nazwą "Innowacja przełomowa jako podstawa nowego rozdania funduszy unijnych."

Z kolei Blue Doradztwo Europejskie opowie jak pozyskać dofinansowanie z ZUS na poprawę warunków pracy w sektorze małych i średnich firm.

Na warsztatach polscy producenci i eksporterzy dowiedzą się także jak korzystać z faktoringu w firmie oraz jakie są aktualnie ciekawe kierunki eksportu. Polski eksporter szuka ciekawych rynków zbytu, gdzie generowany popyt, możliwe marże, potencjał ekonomiczny i warunki handlowe pozwalają uznać taki kierunek za atrakcyjny.

Firma 3D Phoenix zaprezentuje podczas targów sposoby produkcji prototypów m.in. opakowań poprzez zastosowanie drukarek Zortrax, polskiego lidera w dziedzinie druku 3D. 3D Phoenix wdrożył już technologię druku 3D m.in. do firm produkcyjnych ABB, Alstom, Aluprof, Danone, Ikea, Tago, do firm inżynierskich PCC Polska, Aplikom oraz Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, Akademii Sztuk Pięknych czy jednej z filii Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk.
Pod patronatem redakcji Kwartalnika Bezpieczeństwo w Logistyce odbędzie się seria warsztatów specjalistycznych z zakresu magazynowania i pakowania w transporcie lądowym, lotniczym i morskim. MDRK Trusted Adviser Group przedstawi temat "Bezpieczeństwo magazynowania, a zmiany przepisów wywołane wprowadzeniem Dyrektywy Seveso III", Akademia Marynarki Wojennej zaprezentuje temat "Optymalizacja w konteneryzacji", a Smart Project oraz Brenderup poprowadzi szkolenie "Opracowanie możliwych rozwiązań dla składowania i dystrybucji przyczep samochodowych".

Szeroko prezentowana będzie podczas targów tematyka dotycząca recyklingu opakowań.

Koba Organizacja Odzysku Opakowań S.A. zaprezentuje Puszkomaty jako nowy kanał recyklingu puszki aluminiowej oraz odpowie na pytanie przedsiębiorców dlaczego warto skorzystać z Organizacji Odzysku Opakowań.Podczas targów Centrum Kursów Specjalistycznych SKK poprowadzi szkolenia i egzaminy praktyczne operatorów wózków widłowych.Trzeciego dnia targów, 10 marca 2016 odbędzie się akcja pod nazwą"Rozdajemy 10 000 skrzynek do pieczarek i owoców", która może zainteresować producentów pieczarek, ale także producentów owoców miękkich i innych. ​Partnerem wydarzenia są Wadim Plast oraz Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych.Więcej informacji: http://www.targiopakowan.pl