O autorze
Prowadzę zapiski poświęcone trzem akordom, które cały czas pobrzmiewają w mojej głowie: muzyce, filmowi i literaturze. Dlatego nazwałem je "Trzy akordy na dwie ręce". W zasadzie jest jeszcze czwarty akord, czyli fotografia, ale ten gram trochę rzadziej, co nie zmienia faktu, że jest dla mnie ważny.
Na początku myślałem, że będzie to forma pamiętnika, za pomocą którego za 1000 lat będę mógł odświeżyć poglądy na pewne sprawy. Jednak wiele osób, włącznie z opisywanymi artystami, zasugerowała, żebym starał się pisać dla szerszej i bardziej merytorycznej publiczności, bo teksty są ciekawsze i bardziej autentyczne niż te, które pojawiają się jako suche opisy różnych faktów kulturowych (głównie ulotne recenzje). Uważam, że ocena czyichś dokonań nie powinna zajmować trzech zdań, nawet podrzędnie złożonych. Dałem temu dobitnie wyraz w tekście "Krytyka krytyki".

Zapraszam do lektury moich poprzednich tekstów w pierwszej odsłonie bloga na Facebooku.

____________

Meloman, muzyk, kinoman i czytelnik z zamiłowania.
Dziennikarz z wykształcenia.
Marketingowiec i PR-owiec z zawodu.

#marcinponikowski | #marcin_ponikowski

nuBeatles

www.jazziz.com
Shabaka Hutchings, Miles Mosley, Antonio Sanchez, Mary Halvorson, Makaya Mccraven, WildFlower, Cameron Graves, Keyon Harrold, Brandee Younger, Onyx Collective, Sullivan Fortner, The JuJu Exchange w hołdzie pomnikowemu "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" The Beatles.A Day In the Life: Impressions of Pepper | 2018 | Impulse! Records

Jak widać po wykonawcach jest głównie nujazzowo, różnorodnie i klimatycznie, zwłaszcza w utworach "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" w interpretacji Antonio Sancheza, "Getting Better" wg WildFlower, "Within You Without You" spreparowanym elektronicznie przez Onyx Collective.

Czasem nawet nieźle buja, jak świetna interpretacja "Lovely Rita" w wykonaniu Milesa Mosley'a. Shabaka and the Ancestors grają konsekwentnie swoje w "Good Morning Good Morning", bo inaczej nie byliby sobą. Zresztą niemal wszyscy wykonawcy tylko lekko zahaczają o oryginalne melodie, zakotwiczone na zawsze w naszych głowach. Interpretacje są bardzo luźne i spontaniczne, a tym samym świeże. Na pewno nie ma klękania przed pomnikiem.

Najbardziej z oryginałem kojarzą się "With A Little Help From My Friends" wg Mary Halvorson oraz "A Day In The Life" wg The JuJu Exchange. Ale szczerze powiem, że to dwie najmniej udane kompozycje na płycie, liczyłem na więcej, może ze względu na historię i mnogość interpretacji tych wielkich utworów.


Od czasów świetnej interpretacji "Tomorrow Never Knows" w wykonaniu Herbie Hancock & Dave Matthews Band na płycie "Imagine Project" oraz "A Day In The Life" zagranego brawurowo przez Jeffa Becka jest to kolejna, na szczęście znacznie obszerniejsza, magiczna jazzowa podróż do świata muzyki The Beatles.

Album jest dostępny w popularnych streamingach.

Więcej w serwisie bassplayer.com

POLECAM SZCZERZE WSZYSTKIM MIKOŁAJOM!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
0 0Królowa wróciła. Trzeci sezon "The Crown" udowadnia, że to wciąż serialowa śmietanka Netflixa
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Twardy zawodnik" rezygnuje z prawyborów w PO. Kidawa-Błońska nie ma już rywali
0 0Kaczyński mówił o rodzinie, ale znów podzielił Polaków. "Marginalne zjawiska mają być normą"
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam