O autorze
Piszę bloga, aby się wygadać. My politycy jesteśmy zaprojektowani do tego, by mówić. Zwykle piszę o oczywistych oczywistościach, których nie dostrzegają inni.

Julia wkracza do wyborów

Nie, tym razem nie będzie o Julii Tymoszenko i Ukrainie. Do wyborów amerykańskich wkroczyła inna Julia. A mówiąc precyzyjniej 12 Julii. Tyle właśnie wizerunków kobiet w wieku od 3 do 67 lat zawiera historia życia Julii (The Life of Julia), którą przedstawia wyborcom Barack Obama.


Śledząc poszczególne obrazy na białym tle można dowiedzieć się, w jaki sposób dobry prezydent Obama ułatwia kobietom życie. Poniżej, na ciemnym, dowiadujemy się, jak Mitt Romney chce to życie utrudnić.

Opisana kreskówka pokazuje, jak "kwestia kobieca" jest ważna w tej kampanii. Oglądając amerykańską telewizję dochodzę do wniosku, że tegoroczne wybory prezydenckie rozstrzygną się właśnie wśród kobiet i młodzieży. Wczoraj Mitt Romney w towarzystwie małżonki odwiedził przedsiębiorcze panie w Wirginii. Dziś rano prezydent Obama w tym samym stanie, w Arlington, będzie rozmawiał z nastolatkami (głosującymi) o ułatwieniach kredytowych dla ich edukacji. Można powiedzieć – jeden i drugi obrazek bardzo socjalistyczny.

Mitt Romney podchodzi do kampanii bardzo poważnie. Wydał już ponad 46 milionów dolarów na 81 tysięcy wyborczych spotów, prowadząc bratobójczą walkę w prawyborach. Ma dużo pieniędzy – stara ekipa Busha (Karl Rove) zadbała o to. Obama przystępuje do kampanii dopiero teraz. Do tej pory nie musiał walczyć. Obecny był na ekranie jako prezydent, ale i tak opublikował 24 tysiące płatnych ogłoszeń.

W ogóle, gdyby zostawić tradycyjną kampanię i zaufać tylko społeczności ćwierkającej, to Obama wygrałby wybory już w zeszłym tygodniu. W tym tylko czasie na jego wpisy zareagowało ponad 200 tysięcy osób, a na Romneya zaledwie 134 tysiące.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Daleko mi do ideału, ale lubię pomagać ludziom". Rinke Rooyens o nowym programie i ojcostwie
0 0Julia Wieniawa pokazała się bez makijażu. Fani nie dowierzają: "Kogo chcesz okłamać?"
0 0Komendant policji stracił stanowisko. Powód? Rozsyłał memy wyśmiewające PiS
0 0"Cierpią w samotności". Codziennie 12 polskich mężczyzn popełnia samobójstwo
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy