O autorze
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizacja – marketing polityczny oraz Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych – specjalizacja – komunikowanie i media. Dodatkowo ukończona Europejska Akademia Dyplomacji – kierunek – służba zagraniczna. Weteran korporacji. Mąż nałogowej wolontariuszki :) i ojciec trójki dzieci. Kocham futbol, zarówno ten w gronie przyjaciół, a także znany z Camp Nou czy Old Trafford. Uważam, że koniecznie należy podnosić poziom debaty publicznej w Polsce i przede wszystkim działać dla dobra Wszystkich. To jest możliwe…

Poza sezonem

Alicante - widok z zamku Santa Barbara
Alicante - widok z zamku Santa Barbara Prywatne
Zapraszam na krótka, ale bardzo ciekawą podróż do Alicante. Poza sezonem, gdy miasto odpoczywa i ma czas dla przybyszów. Dla spragnionych słońca, w lutym również znajdziemy odpowiednią ilość witaminy D :)Tradycyjnie na początku chciałbym obalić mit o rozbiciu banku niezbędnym do odbycia takiej podróży. Od wielu lat przekonuję się, że wyprawy np. na południe Europy są tańsze od krajowych wypadów. Oczywiście samolot i hotel należy zarezerwować wcześniej, uczyniłem to w sierpniu zeszłego roku. Przelot dla dwóch osób w obie strony to koszt 600 zł. Poza sezonem do Alicante lata Kraków, ale od kwietnia można z pewnością znaleźć tańszy lot z Modlina. Dla podróżujących z Warszawy polecam przejazd Pendolino, bilet kupiony wcześniej to tylko 49 zł. Nie było niespodzianek :)
Hotel wybrałem na booking.com i Mio Cid mogę polecić z czystym sumieniem. Za 4 noce dla 2 osób ze śniadaniem można zapłacić 400 zł. Miejsce jest czyste, zlokalizowane nad morzem i blisko autobusów i tramwajów oraz sklepów i restauracji. Przy okazji zaznaczam, że ulice na Costa Blanca, mimo zimowej pory, żyją do późnych godzin.
Po przylocie na miejsce, a wylądowaliśmy po 22:00 pozostało nam jedynie udać się do miasta autobusem linii C6, a później taksówką do hotelu. Przejazd taxi to ok. 9 €. Pierwszego dnia wspólnie z małżonką rozpoczęliśmy podbój Alacant. Plażą i po kamieniach, czasami w trudnych warunkach ruszyliśmy do centrum, a następnie windą do zamku Św. Barbary. To miejsce pozwala ujrzeć nam piękno tego miejsca, ze szczytu widać miasto i morze.Na samej górze trochę wiało, więc po zrobieniu kilku zdjęć zaplanowaliśmy spacer po Explanada de España, palmy i szczególnie marmurowa kostka robią wrażenie. Ponadto szereg drzew i rzeźb sprawiają, że można tam usiąść, napić się sangrii, zjeść lody, pokarmić białe gołębie i odpocząć w tym niepowtarzalnych okolicznościach.


Po zasłużonym odpoczynku ruszyliśmy w stronę portu, gdzie jeszcze wszytko śpi i na jachtach przebywają ludzie z obsługi, którzy przygotowują jednostki do sezonu.

Kolejny dzień to powrót na Stare Miasto i zachwyt nad kościołem Santa María oraz San Nicolás. Niestety nie było nam dane zobaczyć wnętrza, ale, i tak byliśmy szczęśliwy - piękno uszlachetnia :)

W drugiej połowie dnia polecam wyprawę do Muzeum Sztuki XX w. i podziwianie dzieł m.in. Picasso, Chagalla oraz Kandinskiego. We mnie pozostała "Kompozycja" i portret Rimbaud. Znów piękno... Następnie wsiedliśmy w tramwaj i pojechaliśmy, chyba na najpiękniejszą plażę w Europie - San Juan. Było pusto i dlatego, tak cudownie :)Kolejny dzień to wyprawa do pobliskiego Benidormu, to już kurort bez dłuższej historii. Jeszcze w latach 60. była tam wioska rybacka. Warto jednak napić się tam kawy i koniaku, popatrzeć na morze i odnaleźć spokój :)Ostatniego dnia pojawiło się więcej słońca i pół dnia w oczekiwaniu na lot do Krakowa spędziliśmy na plaży. Słoneczko grzało i dało nam potrzebną dawkę energii na przetrwanie końcówki jesiennej zimy w Polsce :)

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem