O autorze
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizacja – marketing polityczny oraz Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych – specjalizacja – komunikowanie i media. Dodatkowo ukończona Europejska Akademia Dyplomacji – kierunek – służba zagraniczna. Weteran korporacji. Mąż nałogowej wolontariuszki :) i ojciec trójki dzieci. Kocham futbol, zarówno ten w gronie przyjaciół, a także znany z Camp Nou czy Old Trafford. Uważam, że koniecznie należy podnosić poziom debaty publicznej w Polsce i przede wszystkim działać dla dobra Wszystkich. To jest możliwe…

Po meczu w Monachium

fcbarcelona.cat
Racjonalnie myślący kibic był w stanie przewidzieć zwycięstwo Bawarczyków. Obraz nie kłamał, a wiara w przełamanie Katalończyków była irracjonalna. Może rozmiar upokorzenia i przewaga Bayernu była szokiem nawet dla kibiców Gwiazdy Południa. Wczoraj byliśmy świadkami narodzin kolejnego potentata, który ma ambicje zdominować futbol europejski na kolejne lata, tak, jak zrobiła to wcześniej Barcelona.Może dla samej Barcelony potrzebny był zimny prysznic w postaci dotkliwej przegranej? Minimalna porażka może nie skłonić do autorefleksji. Ostatni raz w LM Blaugrana została uraczona czterema bramkami przez Dynamo Kijów w sezonie 1997/98. Powtarzam, nie potrzeba rewolucji w zespole, który przestał dominować, ale szósty raz z rzędu gra w półfinale tych elitarnych rozgrywek.
Zdecydowanie potrzebna jest zmiana personalna, do Katalonii muszą trafić nowi gracze o zróżnicowanym profilu. Trzeba na nowo zdefiniować "demontaż" przeciwnika na jego połowie. Pewnie należy pomyśleć o napastniku i obrońcy z warunkami fizycznymi. Pierwszy gol pokazał niemoc Alvesa w pojedynku z Dante. Młody Bartra za kilka lat pewnie będzie drugim Pique, ale teraz jest za młody na Heroda. Natomiast w polu karnym brakuje mi Ibry jako gracza, nie jako człowieka, bo mentalnie ten indywidualista nie pasował do Barcelony. Generalnie należy wprowadzić do zespołu trochę nowej jakości i ponownie poukładać grę modyfikując wciąż bajeczny styl kataloński.
Co do samego trenera, to osobiście uważam, że Tito powinien pracować dalej z drużyną, bo jest wybitnym fachowcem. Potrzebuje czasu na analizę przyczyn regresu i wyżej wspomnianego nowego materiału. Oczywiście pod warunkiem, że cały sztab wyciągnie bolesne wnioski i nie użyje argumentów typu - " W pierwszej połowie jeszcze walczyliśmy, ale po przerwie zabrakło nam sił i świeżości, aby walczyć na tak wysokim poziomie".

Kilka słów o zespole starego wyjadacza Juppa. Wygrali nie tylko w sensie sportowym, wyszli na plac mentalnie przygotowani na pojedynek z Wielką Barceloną. Potraktowali ten półfinał jako etap w drodze na szczyt, a nie mecz w którym należy zagrać z respektem. W 70 min. gryźli trawę i chcieli więcej. To jest źródło dominacji Bayernu sezonie 2012/13.

P.S. Pozwolę sobie na prognozę i powtórzę: Real wygra LM. Pep będzie miał cel :)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
ELIZA MICHALIK 0 0Czas rozpocząć debatę o wielkich winach Kościoła. Zanim fanatycy umeblują nam świat
0 0Nie tylko Taco i Dawid. Ci polscy artyści też mogą zapełnić Stadion Narodowy-wspomnicie nasze słowa
DADHERO.PL 0 0Centralę brytyjskiego wywiadu MI6 zamieniono na... No, moi drodzy, tak trzeba żyć!

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką