O autorze
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizacja – marketing polityczny oraz Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych – specjalizacja – komunikowanie i media. Dodatkowo ukończona Europejska Akademia Dyplomacji – kierunek – służba zagraniczna. Weteran korporacji. Mąż nałogowej wolontariuszki :) i ojciec trójki dzieci. Kocham futbol, zarówno ten w gronie przyjaciół, a także znany z Camp Nou czy Old Trafford. Uważam, że koniecznie należy podnosić poziom debaty publicznej w Polsce i przede wszystkim działać dla dobra Wszystkich. To jest możliwe…

Fergie time

W słynnej jesionce :)
W słynnej jesionce :) thesun.co.uk
Ostatnio ktoś pisał o końcu ery Barcelony, to nie ma żadnego uzasadnienia. Jednak w przypadku słynnego Szkota możemy już mówić o zakończeniu pewnego rozdziału w historii Manchesteru United. Sir Alex to człowiek instytucja i żywa legenda Old Trafford.Chciałbym Państwu przytoczyć artykuł, który napisałem w styczniu 2009, kiedy jeszcze prawie nikt nie brał pod uwagę przejścia na emeryturę Fergusona.

Jeżeli miałbym szukać symbolu klasy, tradycji i sukcesu, to z pewnością na pierwszym miejscu znajdzie się słynny Szkot z Manchester United, który od ćwierć wieku zaskakuje kibiców, ekspertów piłkarskich i wreszcie samych piłkarzy.

Sir Alex Ferguson jest jak wino, które z każdym rokiem nabiera lepszego smaku i sprawia, że chcemy, aby butelka była cały czas pełna. Przychodząc do MU miał za sobą sukcesy z Aberdeen, ale liga angielska to była wyższa półka i większe oczekiwania. Z uporem budował drużynę, która na pierwszy sukces czekała cztery lata. Później już Alex zaczął rządzić w angielskim futbolu i dodatkowo przywrócił Anglii chwałę w Europie. Wielu już skazywało tego specjalistę od wygrywania na zapomnienie. Sugerowano, że ktoś młodszy powinien przejąć tak wielki i utytułowany klub, szczególnie mam na myśli czasy prosperity Arsenalu i Chelsea. On jednak po nieudanym sezonie szybko wyciągał wnioski i jeszcze szybciej powracał na szczyt.


Niemal wszystkie transfery Alexa były przemyślane, a często z niedocenianych graczy czynił bohaterów spotkań patrz Ole oraz z nieokrzesanych jeźdzców bez głowy najlepszych piłkarzy świata patrz Christiano Ronaldo. Nigdy jego autorytet nie został podważony, nawet przy tak silnych osobowościach jak Eric Cantona.


Obserwuję grę Czerwonych Diabłów i jestem pełen podziwu. Mimo napiętego grafiku, wygrywają Klubowe Mistrzostwa Świata, następnie konsekwentnie punktują w lidze i na deser demolują The Blues. Geniusz tego trenera widać na przykładzie Vidica, który z każdym meczem staje się doskonalszy i dodatkowo skuteczny. Kontuzjowanego Ferdinanda zastępuje nikomu nieznany Evans i sprawdza się w nowej roli.


Ferguson to menedżer doskonały i strateg bezbłędny. W Premiership konkurencja jest duża, ale inni wciąż nie potrafią dorównać trenerowi MU. Benitez zdobył LM, ale wciąż nie może wygrać na wyspach. Mourinho zdominował na dwa lata ligę, ale zawiódł w Europie. Tymczasem ten starszy Pan wygrał w kraju i Champions League.
Gdy gościłem na Old Trafford i zerkałem na ławkę trenerską zauważyłem szczery szacunek piłkarzy do tego człowieka. Myślę, że taki dar posiadają niezwykli ludzie.
Życzę temu gościowi kolejnych sukcesów, bo z pewnością wciąż zasługuje na wygraną. Mam świadomość, że walka z The Reds będzie ciężka, a LM jest nieprzewidywalna.


Dzisiaj piszę - dziękuję, bo dzięki temu Panu zrozumiałem futbol.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową